Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Koroona-aasta tõi teaduspargi parimale ettevõttele mitme miljoni euro suuruse käibekasvu Tartu teaduspargi selle aasta parim ettevõte on OÜ Solis BioDyne. Nende põhitegevus on biotehnoloogias kasutatavate valkude ja muude bioproduktide tootmine, arendamine ja müümine. Muu hulgas arendab ja toodab ettevõte oma tehases põhikemikaali, mille abil saab testida viirushaigusi, sealhulgas näiteks Covid-19, HIV-AIDS, C-hepatiiti ja mitmeid teisi laialt levinud ning ohtlikke haigusi. Eelmisel majandusaastal kasvas nii ettevõtte müügikäive, kasum kui ka töötajate arv.
Karpi pandud torud annavad tööle uue tempo Need, kes kinnisvaraarendusega tegelevad, teavad, et majaehitus tikub ühel hetkel toppama. Ehitajad peavad paratamatult ootama, kuni ventilatsioonipaigaldajad ja torumehed oma tegemistega ühele poole saavad. Soome ehitusinsener Tom Lindborg juurdles ligi viis aastat tagasi endamisi, et mingil moel peab ju ometigi see probleem lahendatav olema, ja koos sõpradega jõudiski ta ühel saunaõhtul ideele hakata kokku panema mooduleid, milles kõik tarvilikud ühendused on juba olemas.
Jan Lätt: meie ettevõtted on endiselt konkurentsivõimelised Aasta vältel on käinud ärinõuandlas äriplaanide ja projektide nõustamisel üle 700 ettevõtja. Koolinoorte tegevustes on osalenud üle 600 noore, ettevõtlusseminaridel ja koolitustel üle 500 ettevõtja. 99 noort ettevõtjat läbisid baaskoolituse programmi ja mentorklubi. Välisinvesteeringute maandamise portfellis on piirkonnas 60 ettevõtet. Tegutsevate ettevõtete nõustamisteenust kasutab lisaks 120 ettevõtjat.
Urmas Klaas: muutuste aasta 2020 Me oleme pidanud võitlema tundmatuga, kes on meie eluolu, käitumise ning harjumused ümber kujundanud. Aasta 2020 on Covid-19 kriisi tõttu pöörane aasta. See algas hoogsalt. 29. jaanuaril avas Tartu ülikooli Delta keskus oma uksed. Innovatiivne ja teadusvaldkondi ühendav keskus koosneb õppe- ja teadushoonest ning ettevõtlusmajast ja koondab enam kui 3000 nutikat inimest. See on hea näide sellest, kuidas ühendada teadus- ja arendustegevus ning tark ettevõtlus ühte linnakusse. Et Delta saaks Tartusse tulla, tegid ülikool ja linn väga head koostööd.
Tagasi üles
Back