Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Reedene Rõõm ⟩ Bioloog Sulev Kuuse: vaata oma nina otsast kaugemale (1) Raku- ja molekulaarbioloog Sulev Kuuse (59) on sattunud ühte rivvi kunstnikega, kes kirjandusfestivali Prima Vista näitustel oma töid vaadata pakuvad. Koos akvarellist Tuuli Puhveliga on ta loonud hulga kollaaže pealkirjaga «Unenäoline Tiibet – 20 aastat hiljem». Sulev Kuuselt on tiibetlaste näod ja figuurid, mille taha kunstnik Tuuli Puhvel on maalinud taeva, maastiku, kloostri, mäed või pilved.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Tavaline inimene Gaute Kivistik künnab Emajõge ja mängib õige mitut rolli Juhtus nõnda, et just nimelt täna 50 aastat tagasi, 18. juunil 1971 tuli ilmale raadiohääl ja telenägu Gaute Kivistik, kes on rohkem tuntud kui Rohke Debelakk. Kui Tartus sündinud ja siin ka veidi õppinud mees sai veerandsaja-aastaseks, läks ta ära Tallinna ja elab praegu perega Riisiperes, ometi on teda päris sageli näha sünnilinnas. Intervjuu andmiseks astus ta Kuku raadio Tartu stuudios hommikuprogrammi «Ärataja» eetrilainetest veerand tunniks välja.
Helmer Jõgi: direktoreid surutakse aga administraatoriteks ja kui sellega kaasa lähed, võid oma kooli arengule head aega öelda Jaan Poska gümnaasiumi koridorid on praegu vaiksed, sest koroona pole kadunud ja tark ei torma ning kool otsustas gümnasistid viimasteks nädalateks endiselt koju jätta. Neilt vähestelt noortelt, kes seal liiguvad, uurib direktor Helmer Jõgi (69): «Kas käisite järele vastamas?» või «No sina tahad ju kindlasti viit saada!» Intervjuu jooksul avaneb kabineti uks korduvalt. Kes küsib koolitoidu kohta, kel on muu asi vaja ära klaarida.
Dvin avab teatrisuve kollase kabrioletiga Et intervjueerida Emajõe suveteatri 25 aastat tagasi asutanud Andres Dvinjaninovit, tuli minna Karlova teatri aeda. Aga esmalt hakkas teatri ees silma rõõmsat suvekarva kabriolett, mille katus oli alla sõitnud. Küsimus selle kaunitari kohta ja teisedki pärimised käisid sinatamisi, sest me oleme Dviniga pärit samast ajast ja samast kohast: elasime poisipõlves Tartu pärmivabriku kõrval ema juures. Emad olid meil siiski erinevad, isadest rääkimata.
Lauri Nebel tahab reedel paati patsutada Aasta tagasi teatripäeval, 27. märtsil oli Tartu Postimehes esimest korda rubriik «Reedene rõõm», mis on ilmunud reedeti tänini. Selles on intervjuud rohkem või vähem tuntud naiste ja meestega. Igaüks neist on kõige muu kõrval vastanud ühele küsimusele, mis on tekkinud Kaarel Kilveti (1944–2005), Jüri Aarma (1951–2019) ja Lauri Nebeli ehk ansambli Hampelmann esitatud laulust «Reedene rõõm». Tänasel reedel vastab küsimustele Lauri Nebel (72).
Tagasi üles
Back