Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Anneli Kannus: aasta tegu olgu meedikute võitlus koroonaga (1) Peagi lõppev aasta on tervishoius olnud pingutamise, uuenduste ja totaalse ületöö aasta. Kindlasti oli see lisaks murdumiste aasta, seda nii heas kui halvas tähenduses, kuna nägime ja tundsime selgelt, kui õhuke ja optimeeritud on meie tervishoiusüsteem. Süsteem töötas varuakude peal, kuid tagavara peaaegu ei ole. Kõige suurem puudus on õdedest, kuid kriisihetkedel ei jätku piisavalt ka kutsega hooldustöötajaid ning teisi tervishoiuvaldkondade spetsialiste.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Indrek Ranniku: Tartu on väga selgelt teadvustanud kliimamuutuste riske (2) Muidugi on Mart Hermani käsitletud teemad globaalsed, valusad, ärevad ja tõstatatud murest linnakeskkonna pärast. Püüan leevendada kirjas tooni andvat vastandumist linna plaanidega ja selgitada mõnd esile tõstetud murekohta. Keskenduks siiski vaid kliimamuutustega kohanemise ja riskide leevendamise küsimustele uues üldplaneeringus. Et nimetatud teemavaldkond on üldplaneeringus käsitletud justkui puudulikult.
Miks Elva isamaalased põrusid? Elva vallavolikogu avaistungil läksid Isamaa, EKRE ja Keskerakonna vastse võimuliidu kaardid sassi, kui Aivar Õuna (EKRE) volikogu esimehe ametisse valimiseks ei tulnud hääled kokku. Isamaa nimekirja Toomas Laatsit ja Margus Ivask ning Keskerakonna omast Sulev Kuus lõid aga käed Reformierakonna ja valimisliiduga – sündis hoopis uus koalitsioon. Isamaa poolt läbirääkimiste juht Juhani Jaeger oli veel enne esmaspäevast volikogu istungit erakondade kolmikliidu tugevuses veendunud, aga nüüd võib oodata koht opositsioonis.
Priit Lomp: Kastres koalitsioonilepet ei tule, ent see pole demokraatia lõpp (1) Tartu külje all asuvas Kastre vallas olid jõujooned teada juba valimisnimekirjade avalikustamise järel. Ei olnud küsimustki, et vallavanem Priit Lombi veetav valimisliit Meie Kodu saavutab valimistel konkurentsitult võidu, sest nende nimekirjas oli 38 nime. Nende vastu kandideeris neli nimekirja, kus kamba peale kokku vaid kuus nime. Valimistel saigi valimisliit volikogus 15 kohta ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikute täita jäi kaks kohta. Kuidas toimib omavalitsus, kus opositsioon sisuliselt puudub?
Tagasi üles
Back