Suur laojääk on mõneti riskantne, sest kui alternatiivse kütuse hind hoobilt langema peaks, pole hakkpuitu enam kellelegi müüa ja see jääb seisma. Samas mängib suur ladu olulist rolli hangetel, kuna suured katlamajad vajavad kindlust, et ka kõige külmemal ajal küttematerjali jätkub.
Koitla sõnutsi on tulnud ette sedagi, et varusid hakkab nappima. Nii juhtus näiteks 2017. ja 2018. aasta vahel talvel, kui oli väga soe ning alles 8. jaanuaril tulid esimesed miinuskraadid. Maapind oli porine ning uut toormaterjali ei saanud kuskilt kätte, mistap hakkasid varud otsa saama, samas aga hakkurid seisid.
«Lätis läksid toona asjad nii hulluks, et kuulutati välja eriolukord ja tühistati isegi katlamajade lepingud ning hakati vabaturult kalli hinnaga küttematerjali ostma,» rääkis Koitla. «See oli tervele metsasektorile õudne aasta. Paljud jäid toona hätta ja said leppetrahve, kuid meie pääsesime üle noatera.»
PK Oliveri põhitegevusala on siiski kohalike suurte katlamajade kütmine, ekspordiga tegeletakse vähe. Hakkpuiduga on aastate jooksul lisaks Tartu Greni katlamajale varustatud näiteks Viljandit, Lääne-Virumaad, Põlvat ja Elvat. Aastaga toodab PK Oliver umbes pool miljonit kuupmeetrit küttematerjali, mis on ka täiesti piisav kogus, seega masinaparki laiendada polegi tarvis.
Hakkureid on ettevõttel kokku kaks ja oma veokeid seitse, lisaks kasutatakse seitset rendiveokit. Töötajaid on 16 ning Koitla sõnutsi teevad kõik pidevalt tööd. Auditeerimised ja raamatupidamine ostetakse sisse teenusena ning tänu sellele saab maksta ka üle keskmise palka.
Suurem töö algab sügisel ja saab läbi kevadel, aastavahetuse paiku on neil käed-jalad tööd täis. «Suusatajaid me oma kollektiivi väga lubada ei saa, sest puhkused jäävad üldiselt suvisesse aega,» lausus Koitla naljaga pooleks.