Tavaline inimene Gaute Kivistik künnab Emajõge ja mängib õige mitut rolli Juhtus nõnda, et just nimelt täna 50 aastat tagasi, 18. juunil 1971 tuli ilmale raadiohääl ja telenägu Gaute Kivistik, kes on rohkem tuntud kui Rohke Debelakk. Kui Tartus sündinud ja siin ka veidi õppinud mees sai veerandsaja-aastaseks, läks ta ära Tallinna ja elab praegu perega Riisiperes, ometi on teda päris sageli näha sünnilinnas. Intervjuu andmiseks astus ta Kuku raadio Tartu stuudios hommikuprogrammi «Ärataja» eetrilainetest veerand tunniks välja.
GALERII ⟩ Algas soomeugrilaste maailmakongress, mis ühendab tipptehnoloogia ja iidsed viisid Koroonaohust ja suure idanaabri kaikaid kodaratesse toppivast suhtumisest hoolimata alustasid soomeugrilaste esindajad ERMis maailmakongressi. See läheb ajalukku ainuüksi selle poolest, et eelmisel seitsmel on hõimurahvaste asja aetud üheskoos suures saalis, nüüdne on aga hübriidne – osa delegaate saabus isiklikult kohale, osa aga annab oma panuse arutellu kaamerate ja ekraanide vahendusel. Nii saavad kokku ka tipptehnoloogia ja kongressi kultuuriprogrammis kõlavad iidsed viisid.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Tänavakunstifestivali näitus valmib lammutatavas ööklubis Ööklubist Pattaya, mis avas uksed aastal 2004 Turu tänavas Eesti Energia endises kontorihoones, ei ole juba aastast 2009 peopidamise helisid tänavale kaikunud. Ka selle asemel järgemööda koha sisse võtnud Ahi ja Cleo on vaikinud. Hoone ootab mahalõhkumist, sisemuses on lammutus juba alanud. Just see sobis suurepäraselt eeloleval neljapäeval sealsamas näituse «Peitus» avamisega algava tänavakunstifestivali Stencibility korraldajatele.
Tagasi üles
Back