Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Range reegel jätab osad emad sünnitusmajas beebiga kahekesi (1) Kuigi viirus taandub, on Tartu ülikooli kliinikumi sünnitusosakonnas olukord mõne pere jaoks tavalisest keerulisem. Lapseootel ja sünnitavaid naisi paneb imestama haigla kehtestatud reegel, et tugiisik, kelleks enamasti on lapse isa, tohib kaasa minna sünnitusele, kuid teistest patsientidest eraldatud sünnitusjärgsesse perepalatisse enam edasi minna ei tohi, kui ta pole vaktsineeritud või koroonat läbi põdenud.
Lõdvad piirangud ja soe ilm teevad veredoonorite leidmise keeruliseks Veel mõni kuu tagasi käisid doonorid hea meelega verd loovutamas, praegu on aga nende huvi vähenenud. Verevarusid veel jagub, kuid tihti napib esimese kutse peale verd andma tulijaid ning töötajad peavad doonorite leidmiseks rohkem vaeva nägema. Peamiste põhjustena, miks vere loovutamine nüüd nii populaarne ei ole, oletab Tartu ülikooli verekeskuse direktor Helve Königi ilusat ilma ning lõdvemaid piiranguid.
Justiitsminister Maris Lauri arutles koos Tartu naistearstidega, kas ja mis on vägistamise definitsioonis vildakat Justiitsminister Maris Lauri viis end täna kurssi Tartu ülikooli kliinikumi seksuaalvägivalla kriisiabikeskuse tööga, samuti abivajajate ja seksuaalkuritegudega seotud statistikaga. Ta leidis, et igasuguse vägivalla vastu tuleb võidelda ja tööd selle nimel, et inimesed hakkaksid rohkem mõistma, mis on lubatud ja mis mitte, tuleb ühiskonnas veel palju teha.
Video ⟩ EMO töötajad lõid filmi kahest patsiendist. Mis juhtub erakorralise meditsiini osakonnas? Erakorralise meditsiini töötajad panid kokku filmi, kus kaamera näitab seda, mida inimene kogeb, kui ta satub vigastuse või ootamatu haigestumise tõttu erakorralise meditsiini osakonda. Loodetavasti ei juhtu tõsiseid vigastusi täna, Tour of Estonial, mil linn on täis rattureid. Tõsiselt haigestuda võib inimene aga ka oma kodus või maja ees ja siis on vaja, et abi oleks alati olemas.
Tark Tartu ⟩ Erakorralise meditsiini arst Sander Poks ja õde Dmitri Prilutski – kiire otsustusvõimega mehed Doktor Sander Poks (30) lükkab reanimobiili ukse sahinaga ühele küljele lahti ja ütleb: «Palun, vaadake!» Silme ees ei ole midagi vähemat kui ratastel intensiivravipalat. Siin on hingamisaparaat – jah, seesama, mis haiglaski, kui on vaja koroonapatsienti või mõnd teist raske hingamispuudulikkusega haiget üle viia juhitavale hingamisele. Selle kõrval südamemassaažiaparaat, et kliinilises surmas inimest oleks ka transportides võimalik elustada. Hapnikuballoonid.
Tagasi üles
Back