Skip to footer
Päevatoimetaja:
Emily Lieberg
+372 730 0138
Saada vihje

Pille Granovski: kui tahame õpetajaid juurde, ei piisa ainult ohkamisest (3)

Pille Granovski

Viimasel ajal on õpetaja elukutse saanud ohtralt avalikku kriitikat. Pole kooli, kus ei kõlaks ohkeid: «Süsteem on katki!», «Riik ei hooli!», «Koolijuhid ei toeta!» Ja see jada jätkub.

Lugedes arvamuslugusid ja kommentaare, tekib tunne, nagu oleks koolis töötamine peaaegu irratsionaalne, justkui masohhistlik tegevus. Ent selle keskel seisan mina, kvalifikatsiooniga õpetaja, ja küsin: miks paber ei loe, kui tegelikult loeb? Ja miks ei tohi seda öelda ilma, et meid süüdistataks eluvõõrandumises?

Hiljuti avaldati artikleid, kus ilma kvalifikatsioonita õpetajad jagasid oma ausaid ja emotsionaalseid mõtteid. Näiteks Marii Fohsi kirjutis (ERR, 21.4) kõnetas paljusid – see oli siiras, valus ja paljuski õigustatud. Tema lugu peegeldab õpetajate puudust, karme valikuid ja soovi kuuluda.

Kommentaarid (3)
Tagasi üles