Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Eesti veterinaar käib relvastatud valve saatel Aafrikas loomi ravimas (2) Mida teha siis, kui tarantel ei taha süüa või kilpkonn on tavalisest loium või kui Aafrika hallpapagoi on kurb? Säärastele küsimustele aitab vastuse leida Eesti maaülikooli loomakliiniku ülemarst Aleksandr Semjonov, kes lisaks kassidele ja koertele ravib ka eksootilisi lemmikuid ja metsloomi. Et Semjonovi eriala on anestesioloogia, teab ta täpselt, kui palju manustada narkoosiks tuimastit näiteks elevandile või gekole.
Eesti muusika kuulsuste koda otsib kohta keskuse rajamiseks Emajõe kallaste pääl Mis on Eesti muusika kuulsuste koda (EMKK)? Praegu Eesti ajaloomuuseumi hõlma all toimiva, aga peatselt mittetulundusühinguks kasvava idee eestvedaja Risto Lehiste sõnul on see ühtlasi protsess, mis sai alguse 2015. aastal teatri- ja muusikamuuseumis. Kõigepealt valmis näitus Eesti 100. aastapäevaks. Nüüd on kavas EMKK käima panna Tartus ja laiendada tegevust üle riigi. Miks? Millal? Kui palju? Vastab Risto Lehiste.
Helistajaid aitasid telefoniraamat ja keskjaam (1) Alles see oli, kui kõikjal oli käeulatuses telefoniraamat, enamasti üsna muritud väljanägemisega: nurgad hiirekõrvul ning pastakaga tehtud täiendustest kirju. Nõnda oli veel eelmise aastakümne esimeses pooles, siis aga neelas helistamisel abiks olnud teabetihedad trükised internet. Eesti viimane suurema piirkonna telefoninumbrite trükitud kogumik «Kontakt. Lõuna-Eesti telefonikataloog» ilmus viis aastat tagasi, kirjastaja FCR Media.
Vaktsiin, mis päästab elusid juba sada aastat Maailm hakkas 1921. aasta kevadel taastuma ühest suurimast pandeemiast inimkonna ajaloos, Hispaania gripist, mis põhjustas ligi 50 miljonit surma. Samal aastal katsetati esimest korda inimese peal samuti miljoneid hauda viinud tuberkuloosi vastu Bacillus Calmette–Guérin’ (BCG) vaktsiini, mis sai nime prantsuse bakterioloogi Albert Calmette’i ja veterinaarkirurgi Camille Guérin’ järgi. See vaktsiin on olnud sedavõrd edukas, et seda kasutatakse siiani.
Tagasi üles
Back