Teise klassi poiss Oliver Oskar rääkis, et tema valis loomade keele tunni just seepärast, et talle väga loomad meeldivad ning tahaks osata neid paremini mõista. Klassivend Hendrik oli temaga nõus.
Viimasel korral toimus loomade keele tund õues, kus osalema oli palutud kooliponi Olaf. Olafi teeb eriliseks see, et tal on kihulaseallergia, mistõttu peab ta kandma valget kaitserüüd ja näeb sestap välja kui kummitus. Seepärast on ta kooli teiste loomasukatega võrreldes pisut kapriissem.
«Tema märkab kohe, kui ma midagi valesti teen ja kui teised hobused annavad väga palju andeks, siis Olaf ei anna,» rääkis Luure. «Seepärast mulle ta ka nii väga meeldib, sest temaga ei tule kõik välja, aga kui tuleb, siis on kui topeltvõit,» lausus õpetaja.
Samas ei tähenda loomade keele tund seda, et hobune peab iga kord hüppama ja trikke tegema, rõhutas Luure. Tunni iva peitub mõistmises, mis loomale meeldib, mis hoopiski mitte. Kas ülesanded on talle jõukohased? Kas ta teeb neid vabatahtlikult või peab teda selleks natuke tagant utsitama? Kas ta üldse peaks palli mängima ja hüpata oskama?
«Kui neid küsimusi mitte esitada, jääb see lihtsalt põnevaks vaatemänguks ning ponidega ringi jooksmiseks,» lausus Luure.
Varem on Peedu kooli lapsed saanud ise valida, millisest huvitegevusest nad osa saada soovivad. Harrastatud on joogat, loetud raamatuid, meisterdatud onne, ehitatud ja programmeeritud roboteid, iluvõimeldud, lauldud, muusikali kirjutatud ja kokatud.