Tartu ülikooli kahe instituudi bioteadlased tutvustavad värskemaid avastusi Esmaspäeval algas ja teisipäeval jätkub teaduskonverents, kus Tartu ülikooli bioteadlased tutvustavad oma eelmise aasta värskeid avastusi. Esmakordselt 30 aasta jooksul toimub konverents muutunud olude tõttu ainult veebis, mis tõotab aga tavapärasest suuremat osavõttu, sest interaktiivseks osalemiseks ei ole enam vaja teisest linnast või riigist kohale sõita. Üle neljakümne esinejaga konverents annab ülevaate Tartu Ülikooli kahe instituudi eelmise aasta tööst.
reading time 1 min lugemist

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
ÜLEKANNE ⟩ Eesti teadlased räägivad neuroloogia ajaloost ja uutest arengutest (1) Tartu ülikooli närvikliinik on juba sajandi sidunud akadeemilise ja kliinilise tegevuse. Närvikliinikust on tänaseks kujunenud arstide peamine väljaõppekeskus ning rahvusvaheliselt hinnatud pädevuskeskus neuroloogiliste ja neurokirurgiliste haiguste uurimisel ja ravis. Sajanda aastapäeva tähistamiseks toimub 16. oktoobril Tartu ülikooli aulas juubelikonverents, mida saab jälgida veebis.
reading time 2 min lugemist
Trükist tuli mahukas geneetikaalane seletav sõnaraamat Tartu ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis tuli esitlusele trükisoe eesti-inglise-eesti «Geneetika sõnastik». 541-leheküljelises raamatus on üle 7500 geneetikatermini ja definitsiooni. Selle autorid on TÜ geneetika emeriitprofessor Ain Heinaru ning molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja Sulev Kuuse, kes mõlemad on eesti teadusterminoloogia asjatundjatena koostanud mitu õpikut ja sõnastikku.
reading time 1 min lugemist
Koroonaviiruse antikehade uuring näitab seni arvatust suuremat viiruse levikut Tartu ülikooli korraldatav koroonaviiruse antikehade uuring KoroSero-EST on jõudnud poole peale. Õismäelt on jõutud uuringusse kutsuda rohkem inimesi kui Kuressaarest, nii et endiselt oodatakse uusi osalejaid. Kuigi lõplike järelduste tegemiseks on vaja sihtrühma täielikku osalemist, viitavad praegused tulemused viiruse laiemale levikule, kui näitab ninaneeluproovidel põhinev riiklik statistika.
reading time 2 min lugemist
Tellijale Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Need inimesed, kes on geenidoonorid ja keda on koroonaviiruse suhtes testitud, saavad anda oma panuse selleks, et teadlased võiksid paremini tundma õppida Covid 19 haiguse iseärasusi. Nimelt kutsub Tartu ülikooli Eesti geenivaramu geenidoonoreid uude teadusuuringusse, mis asub otsima haigestumise raskusastet või nakatumist määravaid geneetilisi tegureid. Ettevõtmist juhib teadur Reedik Mägi.
reading time 2 min lugemist
Tagasi üles
Back