Päevatoimetaja:
Henn Uuetoa
+372 739 0300
Saada vihje

Ministeerium soovitab omavalitsustel vaimsesse tervisesse rohkem panustada. Mida teeb Tartu?

Copy
Tartu ülikooli kliinikumi psühhiaatriakliinikust saab vaimse tervise turgutamiseks abi, kuid järjekord psühhiaatri ja psühholoogi vastuvõtule võib osutuda üsna pikaks ning seda ei saa linnavalitsus abilinnapea Reno Laidre sõnul mõjutada.
Tartu ülikooli kliinikumi psühhiaatriakliinikust saab vaimse tervise turgutamiseks abi, kuid järjekord psühhiaatri ja psühholoogi vastuvõtule võib osutuda üsna pikaks ning seda ei saa linnavalitsus abilinnapea Reno Laidre sõnul mõjutada. Foto: Ove Maidla

Sotsiaalministeeriumi hinnangul on vaimse tervise tugiteenustel ja kogukondlikel tegevustel kohalikes omavalitsustes suur potentsiaal, mis Eestis jääb sageli kasutamata. Sestap tõid ministeerium ja Eesti koostöö kogu koostööpäevakutel kokku eri valdkondade esindajad, kes arutasid, kuidas nende töö ja tegevused mõjutavad kogukondade vaimset heaolu. Tartu abilinnapea Reno Laidre sõnul aitab linnavalitsus juba praegu inimestel vaimset tervist hoida ja turgutada.

Sotsiaalministeeriumi kogukonna teenuste koordinaatori Kaidy Aljama sõnul ei seisne vaimse tervise edendamine ainult professionaalses nõustamises või psühhiaatriaravis.

«Kogukondlikud tugitegevused, nagu vabatahtlike toetusgrupid, huviringid ja avaliku taristu arendamine aitavad luua keskkonna, kus igaüks tunneb end toetatult ja osana kogukonnast. Need tegevused ei pruugi alati olla otseselt suunatud vaimse tervise probleemide lahendamiseks, kuid loovad turvalise keskkonna sotsiaalsete sidemete tekkimiseks, loovaks eneseväljenduseks ja heaolu tugevdamiseks,» selgitas Aljamaa.

Tagasi üles