Kohus mõistis mehe, kes laskis oma tuttava maha, kümneks aastaks vangi (1) Tartu maakohus kuulutas 16. aprillil välja otsuse, millega tunnistas süüdi Theo Varblase ebaseaduslikult tulirelva ja laskemoona käitlemises ning tahtlikus tapmises. Kohtute pressiesindaja teatel süüdistati teda selles, et ta tappis mullu maikuus Elva vallas Neemiskülas talle tuttava mehe, keda tulistas ühe lasuga ülakehasse. Kannatanu suri sealsamas. Lisaks süüdistati Theo Varblast selles, et ta käsitses tulirelva ja laskemoona ilma relvaloata.
Tartumaale lisandus 16, Jõgevamaale 5 uut nakkusjuhtu Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5056 koroonaviiruse proovi, neist esmaseid positiivseid oli 478 ehk 9,5% analüüside koguarvust. Täna hommikul kella 7 seisuga lisandus Tartu linna 10 nakatunut. Viimase seitsme päeva haigestumus 100 000 inimese kohta Tartu linnas on 71,78. NB! Tänasest hakati saatma andmeid uusi mõõdikuid kasutades – ehk 7 päeva 100 000 elaniku kohta (mitte 14 nagu seni), seepärast on Tartus järsk langus 100 000 elaniku näidus.
Lõuna-Eesti pommigrupp tegi kahjutuks 140 ohtlikku lõhkekeha 15. aprillil tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Nõo vallas Luke külas metsaistutustöödel leitud 140 miinipildujamiini ja Peipsiääre vallast Kauda külast leitud mürsu ning Tartu vallast Möllatsi külast leitud miinipildujamiini. Veel tegid demineerijad eile kahjutuks Põltsamaal Lossi tänaval vana vallikraavi puhastamisel leitud miinipildujamiini. Samasugune miin oli samast piirkonnast leitud ka eelmisel päeval.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Raadi päikesepark vanal lennuväljal pannakse rohevesinikku tegema Kogu Eesti rahvas on nüüdseks kuulnud võidukat lugu sellest, kuidas Raadil aastaid kõrgunud rehvimäed on kadunud. Estikole, kes paari aasta eest Fortumiga võidu pakkus endisel Raadi lennuvälja hoonestusõiguse konkursil, et rajada sinna 106 hektaril laiuv päikesepark, tähendas see aga, et stopper läks justkui käima ja aasta möödudes sellest keskkonnasaavutusest peaks olema hiiglaslik päikesejaam valmis. Plaanitud võimsus on 75 MW.
Musta mulla varjus pulbitseb kirev elu Kümned mutimullahunnikud aedades ja linna haljasaladel ei jää pärast lume sulamist kellelgi märkamata. Miinivälja meenutav kuhilate kogum torkab silma ka Tartus tiheda liiklusega Sepa ja Turu tänava ristmikul. Kevade hakul murravad majaomanikud pead, kuidas neist pealtnäha kasututest mururikkujatest ning niidumasinate terasid nüritavatest tüütustest vabaneda. Küll püütakse neist koduste vahenditega lahti saada, küll seatakse üles lõksud.
Keskpargi hoonestamist vaidlustab üle 5000 inimese Eelmisel neljapäeval käisid kodanikualgatuse korras tekkinud grupi «Päästame Tartu keskpargi» esindajad kohtumas linnapea Urmas Klaasi, abilinnapea Gea Kangilaski ja linnaarhitekti Tõnis Arjusega. Algatuse pressiteate väitel oodati linnalt täiendavat infot südalinna kultuurikeskuse asukohavaliku kohta ja selgitusi, miks tehakse pargiala kohta otsuseid, mis on grupi arvates vastuolus nende eesmärkidega, mida linn taotleb haljastuse, liikluse ja linna kultuurielu arendamisel.
Tagasi üles
Back