Annelinna gümnaasiumi ligi kümme miljonit maksev remont algab peatselt

Annelinna gümnaasiumi eskiis

FOTO: Sirkel ja mall

Lähinädalatel algab Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimine ja põhjalikult uuendatud koolihoone valmib tuleva aasta suveks. Lisaks nüüdisaegsetele õpitingimustele luuakse õpilastele suurepärased sportimisvõimalused. 

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul jätkab linn oma koolide korrastamise programmi: selleks sügiseks valmib Variku kool, tulevaks õppeaastaks saab põhjalikult uuendatud pikalt remonti oodanud Annelinna gümnaasium. «Mitukümmend aastat vanad koolimajad ehitatakse täielikult ümber, sest tänapäevased õppemeetodid nõuavad teistsuguseid ruumiprogramme. Rekonstrueeritud koolimajas saavad õpilased enda kasutusse muu hulgas ka ajakohase avatud õpikeskkonna, mis kindlasti innustab ja inspireerib nii õpilasi kui ka õpetajaid,» rääkis Klaas.

Kaunase puiestee 68 asuvat koolimaja laiendatakse, hoone soojustatakse ja muudetakse energiatõhusaks. Kool saab nüüdisaegse ja paindliku ruumilahenduse. Lisaks rekonstrueeritud klassiruumidele ehitatakse välja avar fuajee ja raamatukoguala, garderoobid, kunsti- ja tehnoloogiaklassid, spordisaalid ning vahetunni veetmise alad mitmel pool üle koolimaja. 

Kooli välialad ehitatakse nii, et need pakuksid õpilastele võimalikult palju liikumisvõimalusi. U-kujulise koolihoone sisehoovi rajatakse lava ning selle ette astmestik koos ronimis- ja ilualaga. Sisehoovi saab kasutada nii õuesõppeks kui ka vahetundide veetmiseks. Hoovialale ehitatakse loodusliku muru ja viie meetri kõrguse piirdega jalgpalliväljak ning ümbruskonna kruntidele on projekteeritud spordi- ja puhkeväljak, kuhu tuleb kaks korvpalliplatsi, välijõusaal, jalgrattasõiduplats ja parkuuriväljak. Koolihoovi lõunapoolsele alale on kavandatud kuni kolme meetri kõrgune kelgumägi. 

Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimistööde hanke võitis Embach Ehitus. Tartu linna suurima kooli, 9050 ruutmeetri suuruse hoone rekonstrueerimine läheb maksma ligi kümme miljonit eurot. Rekonstrueerimisprojekt on osaühingult Sirkel ja Mall. 

Annelinna gümnaasiumi hoone rekonstrueerimine algab kohe pärast õppeaasta lõppu ning lõpetatakse 2020. aasta juulis. Seejärel algab koolihoone sisustamine. 

Tagasi üles