Fotod: Annelinnas põrkasid kokku väljakutsele kihutanud päästeauto ja sõiduk

Täna ennelõunal põrkasid Tartus Anne sauna lähedal Anne tänava ja Sõpruse puiestee valgusfooridega ristmikul kokku alarmsõidul pääste-redelauto ja sõiduauto Audi.

Vilkurite ja sireenidega redelauto liikus mööda Sõpruse puiesteed Eedeni kaubanduskeskuse poole ning asus sõidukiirust aeglustades punase tulega ületama ristmikku, kui talle sõitis paremalt poolt Anne tänavalt ette sõiduauto Audi.

Kokkupõrkes sai Audi löögi esiosale ning seda juhtinud 62-aastane mees jäi autosse kinni. Liiklusavariile appi tulnud päästeauto kohale jõudmine võttis pisut rohkem aega, kuna varem olid päästjad suurte jõududega reageerinud tulekahjule Tartus Kopli tänaval asuvas kutsehariduskeskuses, kus põles suitsuahi.

Päästeautol tuli seega sõita kohale linna teisest otsast. Seni tegelesid kannatanuga kiirabi meedikud. Päästjad lõikasid viga saanud, kuid teadvusel juhi autost välja ning kiirabi toimetas kannatanu Tartu ülikooli kliinikumi.

Liiklejatel on kohustus vilkurite ja sireenidega alarmsõidukile teed anda, alarmsõidukijuhil on aga kohustus tagada alarmsõidul liiklusohutus. Liiklusõnnetuse täpsemaid asjaolusid selgitab politsei.

Tagasi üles
Back