Hobiarheoloogid leidsid väiksest külast viikingiaegse asula (1)

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Hobiotsija Piret Laidre (vasakult),  Eesti ajaloomuuseumi arheoloog Ulla Kadakas ja Tallinna ülikooli teadur Tuuli Kurisoo kaevasid kolmapäeval Selli külas maasse ligi sada auku, kust võetud pinnas oli tarvis läbi sõeluda.
Hobiotsija Piret Laidre (vasakult),  Eesti ajaloomuuseumi arheoloog Ulla Kadakas ja Tallinna ülikooli teadur Tuuli Kurisoo kaevasid kolmapäeval Selli külas maasse ligi sada auku, kust võetud pinnas oli tarvis läbi sõeluda. Foto: Eili Arula

Jõgevamaa ja Lääne-Virumaa piiril Selli külas peitis maapõu viikingiaegset asulakohta. Vihje, et seal võib olla vana asulakoht, said tartlannadest hobiarheoloogid Piret Laidre ja Inga Kiudorf neli aastat tagasi, mil nad leidsid metallidetektori abil põllult viikingiaegse araabia maadest pärit pooliku mündi ehk dirhemi.

Et asulakohale ka kinnitus saada, tuleb koht üle vaadata arheoloogidel. Leiupaika käisid paari viimase nädala jooksul uurimas kultuuriministeeriumi rahastatud teadusprojekti raames Tallinna ülikoolist Tuuli Kurisoo, Eesti ajaloomuuseumist Ulla Kadakas, Tartu ülikoolist Valter Lang ja Maria Smirnova koos meeskonnaga ning ka asulakoha esimese leiu avastanud hobiarheoloogid.

Matmispaik jäi leidmata

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles