Emajõe osaks olnud karjääri nimetamine iseseisvaks väikejärveks avas tee vee äärde eramute ehitamisele

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Luunja vallas asuv Kabina karjäär on ühenduses Emajõega (pildil taamal), mistõttu kehtisid selle juures veel eelmise aastani samasugused ehituspiirangud nagu jõgede puhul. Praeguseks on veekogu aga eraldiseisvaks järveks nimetatud ning selle äärde elamu- ja puhkepiirkonna rajamisele roheline tuli antud.
Luunja vallas asuv Kabina karjäär on ühenduses Emajõega (pildil taamal), mistõttu kehtisid selle juures veel eelmise aastani samasugused ehituspiirangud nagu jõgede puhul. Praeguseks on veekogu aga eraldiseisvaks järveks nimetatud ning selle äärde elamu- ja puhkepiirkonna rajamisele roheline tuli antud. Foto: Kristjan Teedema

Tartu kesklinnast mõne kilomeetri kaugusel asuv Emajõega ühendatud Kabina karjäär on palju aastaid olnud kohalike inimeste seas populaarne kalastus-, suplus- ja paatide vettelaskmiskoht. «Kuuma ilmaga on rand ikka suplejaid täis, ka jetisõitjaid ja paatidel kalamehi näeb väga tihti,» rääkis läinud neljapäeval veekogu ääres lastega jalutamas olnud Janika Alloja. Sellest, et karjääri äärde kavandatakse uut elumajade rajooni ning et sealne maatükk kuulub juba ammu eraomanikule, kuulis ta esimest korda.

Luunja valda jääva, Kabina karjääri ümbritseva ligi 25-hektarise maa ostis juba 1998. aastal õigusjärgsetelt omanikelt tuntud ärimehe Rein Kilgi ettevõte aktsiaselts Matcom. Tehingust hoolimata on igapäevane elu karjääri ääres ja selle vetel laabunud vanaviisi edasi: kes käib suplemas, kes kalal, kes paadiga sõitmas. Kahetsusväärselt leidub neidki, kes veekogu äärde prügi poetavad.

Eelmise aasta kevadeni oli Kabina veekogu dokumentide kohaselt osa Emajõest, mis kuulub riigile. Nüüd on see aga kõigiti ametlikult liikunud eravaldusse ja klassifitseerub eraldiseisvaks tehisjärveks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles