Tartu Kutsehariduskeskuse direktoriks valiti Tõnis Lukas

Tartu kutsehariduskeskuse direktoriks sai Tõnis Lukas.

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Eile leidis Tartu Kutsehariduskeskuses aset direktori konkursi komisjoni koosolek, kus valiti kõige sobivamaks kandidaadiks Tõnis Lukas. 

Vestlusele oli kutsutud kolm dokumendivoorus kõige enam toetushääli kogunud kandidaati. Kandidaadid tutvustasid komisjonile oma visiooni Tartu Kutsehariduskeskuse arengust ning vastasid komisjoni liikmete küsimustele. 

Konkursikomisjon hindas kandidaate ning ühehäälselt tunnistati kõige sobivamaks kandidaadiks Tõnis Lukas. Komisjoniliikmed leidsid, et haridusministri ja Eesti Rahva Muuseumi direktorina töötanud Tõnis Lukas vastab juhikogemustelt ja isikuomadustelt kõige enam nii kooli kui ka linna ootustele. 

Linn soovib, et Tartu Kutsehariduskeskus  paistaks Eesti haridusmaastikul senisest rohkem välja ning toimuks tihe koostöö teiste haridusasutuste ja ettevõtetega.«Direktor peab suutma õpetajatel silmad särama panna ja ka iga õpilane koolis peab teadma, kes on direktor. Olen veendunud, et kolmest vestlusele kutsutud kandidaadist on just Tõnis Lukas selline inimene,» ütles konkursikomisjonis õpilasi esindanud Andri Võsokovski.

9-liikmelisse konkursikomisjoni kuulusid neli linna ja neli kooli esindajat ning Tartu koolijuhtide ühenduse esindaja. 

Järgnevatel päevadel kohtub linnapea Urmas Klaas Tõnis Lukasega ning haridusosakonna juhataja asub kandidaadiga  läbirääkimistesse töölepingu sõlmimiseks. 

Tagasi üles