N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Miks Tartu tänavailt üles võetud vana kivisillutis minema visatakse?

Jüri Saar
, reporter
Miks Tartu tänavailt üles võetud vana kivisillutis minema visatakse?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ajaloolisel Laial tänavalgi on asfaldi all säilinud munakivisillutist. Kas välja kaevatud munakividel on aga väärtust taaskasutatava tänavamaterjalina – selgub, et see on lihtsa vastuseta küsimus.
Ajaloolisel Laial tänavalgi on asfaldi all säilinud munakivisillutist. Kas välja kaevatud munakividel on aga väärtust taaskasutatava tänavamaterjalina – selgub, et see on lihtsa vastuseta küsimus. Foto: Sille Annuk

Linnal on plaanis Ülikooli tänavale ümber kolida klompkivisillutis, mis seni on katnud Struve tänavat. Jääb puudugi ning osa tuleb kusagilt välismaalt juurde osta. Kustkohast, ei ole linnavalitsuse teedeteenistusele veel teada.

Ometigi käivad igal aastal mõnes Tartu kesklinna piirkonnas kaevetööd, kaevatakse lahti või üles klomp- või munakivist sillutist, mis võib pärineda sõjaeelsest ajast, tsaariajast, aga ka veelgi varasemast ajast.

Reeglit pole

Tagasi üles