Elva valla ehitisregister on taotlustega üle ujutatud

Tartu Postimees
Copy
Ehitisregistris tekkinud pikk järjekord peaks Elva vallas hakkama lühenema mai alguses, kui tööle asub uus asjatundja.
Ehitisregistris tekkinud pikk järjekord peaks Elva vallas hakkama lühenema mai alguses, kui tööle asub uus asjatundja. Foto: Margus Ansu

Elva vald on hädas, sest uue ehitusspetsialisti otsinguga tekkis ehitisregistrisse järjekord, mis on pikendanud ka menetluste tähtaegu.

Elva arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Jaanika Saare sõnul hakkab olukord paranema mai alguses, sest 22. aprillil alustab Elva vallavalitsuses tööd uus ehitusspetsialist. «Kahetsusväärselt on ehitusspetsialisti puudumine kaasa toonud olukorra, kus tehtava töö maht on oluliselt ületanud ajutise asendamisega pakutavat tööjõudu,» ütles Saar. Ta lisas, et on inimesi menetlustähtaegade pikenemisest ka isiklikult teavitatud. 

Ehitusspetsialisti ülesanne on valla ehitustegevuse korraldamine, sealhulgas ehitisregistris menetluste tegemine ja dokumentatsiooni kontrollimine, kodanike nõustamine ehitusvaldkonna õigusaktide ja taotluste asjus, ehitusjärelevalve tegemine, valla ehitusprojektide objektijuhtimine, projekteerimis- ja ehitushanke tehniliste kirjelduste koostamine ning valdkondlike õigusaktide eelnõude koostamine.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles