Toona lõppes nõupidamine mitme võimaliku lahendusega. Üks neist oligi klassikalise muusika mängimine. «Jooksis läbi huvitav idee Hollandi ja Inglismaa näitel – seal on metroodes tõrjutud asotsiaale klassikalise muusikaga,» tutvustas Tartu turu juht Rene Kiis pärast nõupidamist seda ideed.
Samuti hakkasid juba kahe nädala eest jõe ääres iga päev patrullima ka G4S turvamehed. See oli linnavalitsuse lubadus ning abilinnapea Raimond Tamm tõdes nüüd, et näiliselt on lisakontrollist kasu olnud.
Tamme teada pole turvafirmal selle aja jooksul suuri probleeme lahendada tulnud, pigem on nende eesmärk seltskondi oma kohalolekuga «häirida». «Kui need seltskonnad ei tunne, et see on nende jaoks eraldatud koht, siis tõenäoliselt see aktiivsus seal väheneb,» selgitas abilinnapea.
Kokkuvõttes tõdes abilinnapea Tamm, et ettevõtjate mure on nüüd ehk lahenema hakanud. Mõtteid ja plaane on veel, aga nende kaalumiseks pole sisukat jätkuarutelu veel teha jõutud.
Hea hoo on sisse saanud aga Tartu turg ja selle juht Rene Kiis. Peale selle, et käib piirkonna elavdamiseks rentnike otsimine avaturust väljapoole jäävale territooriumile, peetakse ka läbirääkimisi Vanemuise sümfooniaorkestri ja Vanemuise teatrijuhi Aivar Mäega.
Meeste mõte vajab klapitamist, kuid on üsna lihtne: selle asemel, et kõlarist mängida lihtsalt klassikalist muusikat, võiks sealt kõlada Vanemuise sümfooniaorkester. Või veelgi enam – miks mitte korraldada seal teatri eestvedamisel kontserte.
Plaanid on suured, aga nagu ka linnavalitsuses, on teatriski puhkuste aeg ja seetõttu vajab mõte veel vormimist. Võimalik, et uuel nädalal on juba pilt selgem, andis Rene Kiis lootust.