Tartus alustas tööd Ukraina sõjapõgenike nõustamisega tegelev infokeskus

Tartu Postimees
Copy
Aadressil Ülikooli 17 alustas tööd Ukraina infokeskus.
Aadressil Ülikooli 17 alustas tööd Ukraina infokeskus. Foto: Tartu linnavalitsus

Tartus alustas aadressil Ülikooli 17 tööd Ukraina infokeskus, kus sõjapõgenike abistamise ja nõustamisega tegelevad linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna koordinaatorid.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on infokeskuse eesmärk pakkuda sõjapõgenikele vajaminevat tuge ühest kohast. «Koordinaatorite ülesanne on Tartusse saabunud sõjapõgenike abistamine ja selleks vajalike tegevuste koordineerimine partneritega,» ütles Lees.

Koordinaatorite ülesannete hulka kuulub inimeste nõustamine infotelefonis ja kohapeal, sõjapõgenikke abistavate organisatsioonide ja algatuste info ning tegevuste vahendamine, eesti keele õppe koordineerimine, sõjapõgenike toetamine e-lahenduste kasutamisel, neile mõeldud teenuste ja toetuste kohta info jagamine, sh infotundide korraldamine nii sõjapõgenikele kui ka nendega tegelevatele spetsialistidele.

Lisaks haldavad koordinaatorid sõjapõgenikega seotud sotsiaalmeediat ja veebisuhtlust, sh tegelevad võimaliku valeinformatsiooni tuvastamise ja ümberlükkamisega.

1. novembrist 2022 kuni 31. oktoobrini 2023 töötab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnas tähtajaliselt seitse koordinaatorit. Ukraina infokeskuse tegevust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi projektist «Sõjapõgenike koordinatsioon Tartu linnas», milles Tartu linn on juhtpartner.

Ukraina infokeskus on avatud tööpäeviti järgmistel aegadel: E 13–19, T 10–18, K 10–18, N 13–19, R 10–16. Infotelefonid: 5918 2057 ja 5919 9067.

Tagasi üles