Ukraina suurim klassikalise muusika festival jõuab Tartusse.

Tartu Postimees
Copy
Elleri nimelises muusikakoolis peetaval kontserdil astub üles ka viiuldaja Hans Christian Aavik.
Elleri nimelises muusikakoolis peetaval kontserdil astub üles ka viiuldaja Hans Christian Aavik. Foto: Kaupo Kikkas

Ukraina suurim klassikalise muusika festival Odessa Classics toimub Venemaa agressiooni tõttu tänavu 31. maist 3. juunini Tallinnas, Laulasmaal ja Tartus.

Odessa Classics algab piduliku avamisega 31. mail Estonia kontserdisaalis, 3. juunil kolib festival Tartusse, kus Heino Elleri muusikakoolis esinevad Alexey Botvinov ja Eesti viiulitalent, värske Carl Nielseni konkursi laureaat Hans Christian Aavik.

Odessa Classicsi asutaja Alexey Botvinovi sõnul on festivali toimumine Odessas edasi lükatud nii lühikeseks ajaks kui võimalik. «Me võtsime selle vältimatu otsuse vastu raske südamega, kuid teiselt poolt suure tänutundega meie Eesti kolleegide suhtes, kelle initsiatiivil saavad mai viimasel ja juunikuu esimestel päevadel festivali ajutiseks koduks Eestimaa  kontserdipaigad,» ütles Botvinov.

Festival avatakse pidulikult 31. mail Tallinnas Estonia kontserdisaalis. Seal esinevad Odessa Classicsi residentartist Daniel Hope, Alexey Botvinov ja Eesti riiklik sümfooniaorkester dirigent Olari Eltsi juhtimisel.

1. juunil, rahvusvahelisel lastekaitsepäeval esinevad Tallinna lauluväljakul heategevuslikul kontserdil vennad Roman ja Oleksandr Fediurko.

2. juunil esinevad Arvo Pärdi keskuses Michael Guttman, Jing Zhao ja Alexey Botvinov.

3. juunil kolib festival Tartusse, kus Heino Elleri muusikakoolis astuvad üles Alexey Botvinov ja Eesti viiulitalent, värske Carl Nielseni konkursi laureaat Hans Christian Aavik.

Kultuuripartnerluse sihtasutuse juhi Meelis Kubitsa sõnul on Odessa Classicsi võõrustamine Eestis vähim, mida praeguses olukorras teha on võimalik. «Odessa Classics on Eestis hästi teada kaubamärk juba selle asutamisest 2015. aastal, sellel suurepärasel festivalil on käinud kümned meie kaasmaalased ja esinenud mitmed nimekad muusikud. Meile on oluline, et saame festivali ajal külalistele näidata mitmeid esinemispaiku ja jõuda ka Tartu publiku ette,» rääkis Kubits.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles