Jõgevamaale lisandus seitse, Tartumaale üks nakatunu

Koroonaproovi võtmine

FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2018 haigust Covid-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 33 tulemus osutus positiivseks. Neist seitse lisandus Jõgevamaale ja üks Tartumaale. 

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim positiivseid analüüsitulemusi Ida-Virumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 14 inimesel. Harjumaale lisandus neli positiivset tulemust. Hiiumaale, Lääne-Virumaale, Pärnumaale ja Valgamaale üks. Kolmel positiivse proovi andnul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Tavaliselt on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 39,88.

Jõgevamaale lisandunud kuue juhtumi puhul on tegemist nakatumisega töökohal, ühel juhul on tegu varasema haigestunu lähikontaktsega. Valgamaale lisandunud juhtumi asjaolusid  täpsustatakse. Tartumaa juhtum on sisse toodud Leedust. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 454 inimest, kellest 41 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet: töökohakolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökohakolle kaheksa inimesega.

Rahvastikuregistri järgi Hiiumaale tulnud nakatunu elab tegelikult Tartumaal ja juhtum on üle antud Lõuna regionaalosakonnale. Pärnumaa juhtum on sisse toodud Saksamaalt. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 63 inimest, kellest 21 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel on üks perekondlik kolle Saaremaal (kuus nakatunut).

Ida-Virumaa uutest juhtumitest neljal juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, ühel juhul töökohas ning viiel juhu nakatuti koolis. Ühel juhul toodi nakkus sisse Venemaalt. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Lääne-Virumaa juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on Ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ning Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 33 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 926 inimest, kellest on haigestunud 182.

Harjumaa uute juhtumite juhtumite asjaolud on selgitamisel. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kolme kollet: esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on seitse haigestunut. Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1449 inimest, kellest 241 on haigestunud.

Haiglaravi vajab 35 inimest

15. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 35 Covid-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti 14.10 neli inimest ning 13.10 viidi Tartu ülikooli kliinikumis üks patsient üle mitte Covid-19 osakonda ning ta ei kajastunud eilses aruandes. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 505 Covid-19 haigusjuhtumit 491 inimesega. 15. oktoobri seisuga on tervenenud 3093 inimest. Neist 2341 inimese (75,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 752 inimese puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 238 000 esmase testi, nendest 3980 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Tagasi üles
Back