Politsei sai teate, et Tartu südalinnas tülitati ja tõugati tumedanahalist noormeest (13)

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ülikooli tänav Tartus.
Ülikooli tänav Tartus. Foto: Kristjan Teedema

25. märtsi keskpäeval sai politsei teate inimeselt, kes olevat Tartus Ülikooli tänaval näinud, kuidas neli keskealist eesti keeles rääkinud meest kõnetasid sobimatul viisil üht tumedanahalist noormeest ning püüdsid teda ka tõugata.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk kinnitas Tartu Postimehele, et politsei püüdis kohe infot kontrollida linna valvekaamera salvestise abil ning saatis viidatud paika patrulli. Et kõik asjaosalised olid selleks ajaks juba oma teed läinud, ei õnnestunud korrakaitsjatel tänaval neid tuvastada.

Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei menetlust avaliku korra rikkumist käsitleva paragrahvi alusel.

Virga sõnul ei ole politseil põhjust teate häirekeskusele edastanud inimese väites kahelda ning tema ütlusi käsitletakse edasises menetluses esimese tõendina.

Kuigi vahejuhtum valvekaamera salvestisele ei jäänud, on Virga väitel võimalik fikseerida hulk teisi tõendeid ning politsei praegu tegelebki sellega. Muu hulgas püütakse kontakti saada asjaosalistega ning teiste võimalike tunnistajatega.

Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva lisas, et politsei fikseeris end pealtnägijana esitlenud inimese kirjelduse ning võttis ühendust Tartu ülikooliga selgitamaks, kas tegu võis olla nende tudengiga. «Samal ajal tegeleb politsei aktiivselt videosalvestiste täiendava analüüsimisega ning otsib tunnistajaid, et teha kindlaks juhtunu osalised ja muud asjaolud,» rääkis politseijuht.

«Juhtumitest, kus keegi inimest verbaalselt või füüsiliselt ründab, tuleb igal juhul politseile viivitamata teada anda,» soovitas Järva. «Politsei lähtub iga juhtumi konkreetsetest asjaoludest. Hindame, kas on põhjust alustada menetlust näiteks kehalise väärkohtlemise või ähvardamise kohta. Teise inimese solvamine või häiriv kõnetamine ei ole lubatud ja selle puhul võib politsei alustada menetlust avaliku korra rikkumise kohta,» ütles ta.

Kui keegi juhtus nägema kõnealust seika või omab muud abistavat teavet, mis aitaks selle juhtumi osalisi tuvastada, politsei palub sellest teada anda telefonil 730 8688 või e-kirjaga mati.valtna@politsei.ee.

Märksõnad

Tagasi üles