Tartu lasteaiatasu jääb seotuks alampalgaga

Lasteaiatasu jääb seotuks alampalgaga.

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

Linnavolikogu lükkas 15 poolt- ja 25 vastuhäälega tagasi volikogu liikmete Jüri-Ott Salmi (valimisliit Tartu Heaks), Jüri Kõre (valimisliit Tartu Heaks), Gea Kangilaski (SDE), Indrek Särje (EKRE) ja Peeter Laursoni (Isamaa) ettepaneku lõpetada lasteaiatasu seos riikliku palga alammääraga ning jätta see praegusele tasemele, mis on 70,50 eurot kuus. 

Sarnase ettepaneku esitasid valimisliidu Tartu Heaks esindajad ka möödunud aasta lõpul ja käesoleva aasta mais, ka siis ei leidnud see volikogu toetust. 

Eelnõu esitajate hinnangul on Tartu lasteaia kohatasu tõus perioodil 2013–2018 olnud liiga järsk ja raskendab perede toimetulekut. 

Abilinnapea Madis Lepajõe tõi istungil välja, et lasteaiatasu jätmine 70,50 eurole tähendab linnale järgmisel aastal ligi 231 000 eurot vähem tulu. Samuti rõhutati, et Tartu lasteaiateenuse kvaliteet on väga hea, kõrgharidusega õpetajate osakaal on suur ning pakutakse palju tugiteenuseid. 

Tartus on lähtutud põhimõttest, et linnaeelarvest rahastatakse lasteaedade tegevuskulusid ligi 80 ulatuses ja vanemate osalus on ligi 20 protsenti. 

Tartu lasteaiatasu suurus on 15 protsenti eelneva aasta alampalgast. Tänavune alampalk on 500 eurot, seega on lasteaiatasu järgmisel aastal 75 eurot kuus. 

Pere teise lasteaias käiva lapse eest tuleb vanematel maksta poole väiksemat tasu ning kolmanda ja järgmise lasteaias käiva lapse eest kohatasu ei võeta. 

Tagasi üles