Tänasest on lubatud minna jalgsi Peipsi järve jääle

Tartu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kalamehed Peipsi järvel. Pilt on illustreeriv
Kalamehed Peipsi järvel. Pilt on illustreeriv Foto: Sille Annuk / Postimees

Tänasest on lubatud minna jalgsi Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve ning Narva veehoidla jääle Eesti Vabariigi territooriumil kuni piirirežiimi alani.  20. jaanuarist leevendatakse järvejääle mineku piiranguid veelgi, siis lubatakse Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve jääle minna ka maastikusõidukitega.

Piirivalvurite jääluure andmed näitavad, et Peipsil jääkate 15–20 cm paks, mis tähendab, et jalgsi jääle minna on ohutu juba praegu ning laupäevast alates ka maastikusõidukitega. Enne jääle minekut tasub vaadata politsei kodulehelt värskeimat infot jääolude kohta.

Piirivalvurite sõnul pole soovitatav liikuda jalgsi ega transpordivahendiga ojade ja jõgede suudmete lähistel. Keelatud on minna jääle Narva jõe lähtele lähemal kui üks kilomeeter. Lubatud on minna Narva veehoidla jääle jalgsi Kulgu sadamast 2,5 kilomeetri ulatuses ülesvoolu kuni 400 meetri kaugusele Eesti-poolsest kaldast, kuid ajutisele kontrolljoonele mitte lähemale kui 50 meetrit.

Lõuna prefektuuri Mustvee kordoni juhtivpiirivalvur Margus Anier soovitas, et kindlasti peaks jääle mineja kaasa võtma laetud mobiiltelefoni, navigatsiooniseadme ja jäänaasklid ning teavitama oma lähedasi järvele minekust. «Järvele minnes tuleks arvestada oma tervisliku seisundiga ja hinnata oma jõuvarusid, et hiljem probleemideta tagasi lähedaste juurde jõuda,» lisas Anier.

Järvistul on alustatud piirirežiimi ala tähistamist hoiatussiltidega. Sildid paigaldatakse sajameetriste vahedega, ent kalastajatel tasub siiski olla tähelepanelik, et vältida naaberriigi territooriumile sattumist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles