Viienda linnafestivali UIT keskmeks on paigalpüsimatud teosed

Liisa-Lotta Veiken
, suvereporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Linnafestivali UIT keskmeks on paigalpüsimatud teosed meid ümbritsevas linnaruumis.
Linnafestivali UIT keskmeks on paigalpüsimatud teosed meid ümbritsevas linnaruumis. Foto: VJ Suave

Linnaruumi avastusfestival UIT tähistab Tartus 16.-19. augustini oma viiendat sünnipäeva. Tänavuse festivali peaesinejaks on VJ Suave animatsioonikunstnikud Brasiiliast.

VJ Suave esitab kahel õhtul teost “Suaveciclo”, mis on kondimootori jõul ringi liikuv valgus- ja heliinstallatsioon. Teos kasutab lõuendina meid ümbritsevat linnaruumi. Üle Tartu majade, parkide ja sillaaluste hakkavad ringi jooksma ja oma lugu jutustama tegelased VJ Suave fantaasimaailmast. Linnafestival UIT kutsub mängulisest installatsioonist osa võtma nii täiskasvanuid aga ka lapsi. VJ Suave teeb Tartus ühe jalgsituuri 16. augustil ning sõidab kaasa ka Tour d'ÖÖ ühissõidu 18. augustil.

 

Festivali raames toovad koreograafid Arolin Raudva ja Raho Aadla välja korterilavastuse “Beetareaalsus”, mida mängitakse äsja renoveeritud Vanemuise 64 kortermajas. Lavastuse publikut võetakse vastu kui häid sõpru, keda on peole oodatud. Publik ei ole pelgalt passiivne vaatleja, vaid muundub etenduse käigus etendajatega võrdväärseks kaasloojaks.

 

UIT kaasab ka sel aastal tudengitest noori linnaruumihuvilisi, kes loovad installatsioonid teemal “Ümberpööratud ruum” ning mida saab näha ja kogeda kogu festivali vältel. Kavas on ka traditsiooniks saanud linnatuurid, mis viivad tänavu avastama Tartu avalikke saunasid ja eksperimentaalset Arhitekti linnaosa. Lisaks näitab Jaak Juske, kust jooksis Tartu vana linnamüür ning koos otsitakse üles sellest tänaseni alles jäänud jäljed.

 

Koostöös Tartu Elektriteatriga toimub metsakino seanss Ihastes, kus saavad vaatajad kaasa elada tihnikus seiklevatele Taika Waititi tegelastele filmis “Jaht metslastele”. Filmile suubub Tour d’ÖÖ rattasõit üheskoos VJ Suave installatsiooniga.

 

UIT katselaboris testitakse tänavu uut formaati “Liikuv pidu”, millega liitujaid juhitakse õhtu vältel ühest asukohast teise. Ühele katusele, kirikusse ja vabrikusse on peidetud Argo Valsi ja Ekke Västriku kontsert, EKA uusmeedia tudengite installatsioon ja festivali lõpupidu.

16.- 19. augustil toimuv UIT on Tartu linnaruumi avastusfestival, mille eesmärgiks on julgustada kohalikke oma ümbrusele rohkem tähendust andma ning pakkuda alternatiivseid perspektiive argisele kodulinnale.

Festivali programmi leiab siit: http://www.uit.ee/kava.html

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles