Kõrgkool tegi juubeliaasta puhul rohkelt häid tegusid

Tervishoiu Kõrgkooli juubelitort.

FOTO: Margus Ansu

Tartu Tervishoiu Kõrgkool tegi 205. aastapäeva tähistamiseks aasta jooksul enam kui 200 head tegu koostööpartneritele, kogukonnale ja kõrgkooliperele.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar rääkis, et kõrgkooli jaoks on alati olnud tähtsal kohal kogukonna terviseteadlikkuse suurendamine.

«Juubeliaastal keskendusime aga veelgi enam võimaluste leidmisele, kuidas õppetöö osana saaksime parandada näiteks laste tervisekäitumist või toetada kellegi tervist praktiliste nõuannete ja tegevusega,» märkis ta.

Nii näiteks alustati eelmise aasta kevadel projekt, kus õpetati õigeid kätepesuvõtteid ja räägiti hea hügieeni tähtsusest kõikidele Tartu linna 2. klasside lastele. Kõrgkoolis algasid tasuta võimlemistunnid neuroloogilise kahjustustega inimestele, algas koostöö Eesti Eriolümpiaga, esimest korda sooritasid füsioterapeudi õppekava tudengid massaažipraktika kõrgkooli rajatud tervisetoas, kus klientideks olid kõrgkooli töötajad ja koostööpartnerid. Aasta jooksul korraldati mitmesuguseid tasuta koolitusi ja töötubasid, tegutses perekool ja jätkusid võimlemistunnid rasedatele, väikelastele ja eakatele.

Lisaks muutusid paindlikumaks õppijate võimalused. Kõrgkool avas hooldustöötajate õppe Põlva ja Viljandi haigla juures, õdedele ja töötavatele bioanalüütikutele loodi tsükliõppe võimalus, avati õpipoisiõpe lapsehoidja ja tegevusjuhendaja kutseõppekava.

Tagasi üles