Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Pargitakse ikkagi sinna, kus ei pea maksma

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tähtvere tänaval oli eile parkimisala tähistava joone taga tihe autode rivi. | FOTO: Margus Ansu

Tartu linnas laienes tasulise parkimise ala 1. juunil. Kui suvel liikus linnas vähe rahvast ning parkimisega ei olnud probleeme ei tasulisel ega tasuta piirkonnas, on uue kooliaasta alguses pilt muutunud.

Üsna suure autode koorma all on Supilinn: Oa, Herne, Marja ja Kartuli tänaval ning ühel Tähtvere tänava lõigul saab tasuta parkida. Nimetatud tänavatel on tükk tegu, et keset äripäeva autole parkimiskoht leida. Ka on märgatav vahe Tähtvere linnaosas, kus Veski tänava tasulisel parkimisalal oli eile lahedalt ruumi, samas paralleelselt kulgeval Hermanni tänaval olid kõik tasuta kohad täis.

Ka on tihedalt täis Lootuse tänav ja Aleksandri tänava lõpus tuleb liiklejail kahel pool teel paikneva autode kolonni vahele mahtuda. Neis piirkondades parkimistasu ei nõuta.

Oa tänava alguses tegutseva Angel Beauty ilusalongi omanik Lenneli Noobel kolis kevadel oma äri Vaksali tänavalt Supilinna. Üks kolimise põhjusi oligi eelmise asukoha keeruline parkimiskorraldus. «Seal oli hullumaja, klientidel polnud kusagile oma autot parkida,» meenutas Noobel.

Aeg näitas, et piltlikult oli see lüke tema jaoks vihma käest räästa alla pääsemine. Juunis kehtestatud parkimiskorra järgi on Oa tänav üks esimesi kesklinnast väljaspool asuvaid uulitsaid, kus saab tasuta parkida, ning sellest ajast saadik on seal tänavaservas ka palju rohkem sõidukeid.

Angel Beauty salongi töötajad tõdesid, et kevadega võrreldes on Oa tänav äripäeviti suhteliselt tihedalt täis pargitud. «Algul küll rõõmustasime, et kliendid saavad tasuta parkida, aga kui siin tänaval autod iga päev tihedalt pargivad, siis läheb ka meie klientidel parkimiskohtade leidmisega raskeks,» märkis salongi juuksur Karolin Pedius.

Teda täiendas Lennel Noobel, sõnades, et tal on raudteejaama lähistel elavale sõbrannale üsna keeruline külla minna, sest sealsed tasuta parkimisplatsid on tihedalt täis ning tasulises alas on parkimisautomaati leida omaette kunsttükk.

Suve jooksul uues parkimisalas trahve välja ei kirjutatud, vaid pandi autode klaasipuhastaja vahele meeldetuletusvoldik uue parkimiskorra ja -tasude kohta.

«Mul küll täpne statistika puudub, kuid neid voldikuid jagati ikkagi väga suures koguses,» märkis Tartu linnakantselei menetlusteenistuse vanemmenetleja Juta Karjane.

Selle nädala alguses asendati voldikud siiski parkimistrahvidega. «Parkimistasu maksmata jätmise eest on trahv 30 eurot, olenemata sellest, millises tsoonis auto pargib,» lisas Karjane.

Tagasi üles