Tartu õpilasfirmad astuvad võistlustulle

Viie Tartu õpilasfirma seas astuvad kolmapäeval võistlustulle ka ÕF Magusad Küsimused koosseisus Mart Vainu (vasakul), Stella Leego ja Hendrik Pungar (ees vasakul) ning ÕF Notebase tiim, kuhu kuuluvad Chris Aaron Rebane (taga keskel), Marten Tamm ja Miikael Johan Tamm.

FOTO: Margus Ansu

Viis Tartu õpilasfirmat löövad kolmapäeval letti tavapäratud kikilipsud, vildist teklikotid, stiilsed sülearvutialused ja šokolaadimõistatused, et püüda Eesti parima õpilasfirma tiitlit.

Tellijale

Kolmapäeval võistleb Dorpati konverentsikeskuses selle tiitli nimel kokku 21 õpilasfirmat (ÕF) üle Eesti. Aastaid õpilasfirmadega seotud olnud Tartu ärinõuandla noorte ettevõtlikkuse projektijuht Janeli Virnas kiitis, et kui kümme aastat tagasi valmistasid õpilased müügiks peamiselt kootud või heegeldatud käsitööd, siis nüüdseks on tase hüppeliselt tõusnud ning enam ei tegeleta vaid laatadel üksikute toodete müügiga.

Näiteks kolmapäeval võistlustulle astuv Miina Härma gümnaasiumi ÕF Notebase, mis alustas läinud aasta detsembris sülearvutialuste tootmist, võib oma klientide seas nimetada välisministeeriumit. Šokolaadist mõistatusemängu välja mõelnud Poska gümnaasiumi õpilaste ÕF Magusad Küsimused valmistab oma toodet meeneteks Tartu linnavalitsusele ning nende šokolaadid jõuavad peagi müügile ka Tallinna sadamasse.

Tagasi üles