E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Laupäeval peetakse Pühajärve tõukekelkude matkamaratoni

Kertu Kula
, reporter
Laupäeval peetakse Pühajärve tõukekelkude matkamaratoni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõukekelk.
Tõukekelk. Foto: Monika Otrokova

Laupäeval, 5. märtsil leiab esimest korda talvepealinnas Otepääl aset tõukekelkude matkamaraton, mis kulgeb Pühajärve ja Murrumetsa matkaradadel.

Võisteldakse viie kilomeetri pikkusel lumerajal ning distantsidel viis ja kümme kilomeetrit. Arvestust peetakse kahes kategoorias: täiskasvanud (alates 17. eluaastast) ja koolinoored vanuses 10–16 eluaastat.

Matkamaratoni peakorraldaja Imre Arro osaühingust Loodusturism märkis, et starti võib tulla oma Soome kelgu või tõukekelguga. Kellel aga kelku pole, saab selle kohapealt laenutada.

Võistlust peetakse kinnisõidetud lumel. Selleks puhuks paigaldatakse kelkude raudjalastele alla plastist lumejalased.

Arvestust peetakse mõlemal distantsil eraldi meeste ja naiste seas ning viiekilomeetrisel distantsil lisaks koolinoorte vanuserühmas.

Kell 11 lähetatakse ühisstardist Pühajärve viie kilomeetri pikkusele tõukekelgurajale täiskasvanud ja koolinooed, kell 13 aga kümnekilomeetrisele  tõukekelgurajale täiskasvanud.

Eelregistreerida ja tõukekelgu laenutust broneerida saab elektrooniliselt loodusturism.ee kodulehe kaudu 3. märtsi keskpäevani.

Start ja finiš on Pühajärve mõisapargis.

Tagasi üles