Politsei ei kinnita tumedanahalise noormehe rünnakut Tartu koolilapse vastu

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Politsei ei kinnita Facebookis levivat infot, nagu oleks tumedanahaline noormees rünnanud eile Tartus Miina Härma gümnaasiumi juures noaga 10-aastast poissi.

Facebooki kontol Infokas Tartus levitatakse infot, nagu oleks «eile Tartus peale kella 14 Miina Härma gümnaasiumi juures bussipeatuses rünnatud 10-aastast poissi. Ründajaks oli väidetavalt tumedanahaline noormees vanuselt 18-25. Rääkis väga viletsalt eesti keelt. Nimetas end lõikuriks ja tõmbas lapsel skalpellitaolise asjaga õla piirkonnast jope lõhki. Seejärel ütles vabandust ja jooksis kahe teise valgenahalise sõbraga minema, sest mööda sõitis vilkuritega politseiauto. Asjast on teatud politseisse.»

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Peiteli sõnul puudub aga politseil sellise juhtumi kohta info. «Juttu on sellest meil siin olnud, aga politseisse pole midagi teatatud. Me kontrollime, mis seal täpsemalt võis olla, aga praegu ei tea politsei veel midagi,» ütles Peitel.

Ka Miina Härma gümnaasiumi direktor Ene Tannberg ütles, et tal puudub väidetava rünnaku kohta info. «Üks lapsevanem saatis mulle ka selle Facebooki lõigu, aga mul puudub igasugune info, kas see oli meie kooli laps. Ja kui ma vaatan neid kommentaare, siis võib-olla pigem tahab keegi tähelepanu,» lausus Tannberg. Ta kaldus arvama, et levitatav info ei pruugi olla tõene.

Kõnealuse konto omanikku pole võimalik identifitseerida.

Tagasi üles