Jahimehed tõrguvad tiineid emiseid laskmast

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Metsseajaht kestab veebruari lõpuni. Sigu on nüüd lubatud lasta ka seisvatest sõidukitest ning prožektorite valgel.
Metsseajaht kestab veebruari lõpuni. Sigu on nüüd lubatud lasta ka seisvatest sõidukitest ning prožektorite valgel. Foto: Jaanus Lensment

Jahimehed ei pea õigeks, et Aafrika seakatkuga võitlemiseks kutsub riik neid üles tapma tiineid emiseid. Kütitud emiste eest välja pandud 100-eurost tasu peavad jahimehed suisa ebaeetiliseks.

«Jahimees on selline alalhoidlik ja säästlik nagu ikka põline eestlane, kes ei võta kõige uhkemat metsa maha ega tapa lauta tühjaks,» tõdes Tartu jahindusklubi nõukogu esimees ning Eesti jahimeeste seltsi (EJS) juhatuse liige Jaak Volmer. «See geen lööb ka metsas välja, oleme emiseid hoidnud, et ikka järelkasv metsas olemas oleks.»

Volmer rääkis, et näiteks Tartumaal on kehtinud jahimeeste vahel varasematel aastatel kokkulepe, et jahiaasta viimasel kuul ehk veebruaris ei lasta emiseid üldse, sest jooksuaeg on lõppenud ning emised tiined.

Tagasi üles