Talgulised vihtusid tööd vihma kiuste

Jüri Saar
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Teeme ära!» talgupäeva staabis Tartu Lille tänava loodusmajas olid laupäeval helistamistalgud, kus koguti emotsioone ja andmeid sadade üle Eesti peetavate talgute kohta. Talguliste seas olid ka Eteri Demus ning taksikoer Mutter.
«Teeme ära!» talgupäeva staabis Tartu Lille tänava loodusmajas olid laupäeval helistamistalgud, kus koguti emotsioone ja andmeid sadade üle Eesti peetavate talgute kohta. Talguliste seas olid ka Eteri Demus ning taksikoer Mutter. Foto: Kristjan Teedema

Kuigi üleriigilisel «Teeme ära!» talgupäeval laupäeval oli ilm kiusakas, ei kärpinud see talguliste indu ja Tartumaa said talgud kirja kõigis omavalitsustes.

«Talgupäev läks korda, talguid oli rohkem kui eelmisel aastal, talgulisi oli sama palju kui mullu, olgugi et nii vihmast talgupäeva ei mäletagi,» rääkis «Teeme ära!» talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür. «Eriti rannikul ja saartel oli väga vesine. Kuid inimesed olid positiivsed ja vihm ei heidutanud. Talgupäeva staapi kogunenud emotsioone ja tagasisidet vaadates on näha, et püüti leida midagi positiivset. Inimesed, kes räästa all ootasid, et vihm üle jääks, said samal ajal maha pidada mõttetalgud, paika panna järgmised plaanid, mida vihma lõppedes hakati osalt ka ellu viima.»

Tüür ütles, et kõnedes toodi välja, et vihmaga on inimesed ka eriti tublid. Tartumaalt Alatskivilt tuli muu hulgas selline seaduspära sedastus, et seistakse seljaga lõkke poole. Ikka selleks, et selg ära kuivaks. Vihm osalejate arvu ehk kärpis, aga indu mitte.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles