Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Ülikooli muuseum avab oma suvehooaja

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Hulluks Teadlaseks kehastunud Arle Puusepp tekitab soola ja võimendatud heliga keerulisi must reid. | FOTO: Margus Ansu

Tartu ülikooli muuseum avab 1. mail koostöös filmi «Supilinna salaselts» tegijatega suvehooaja. Kolmetunnine filmindustegevustest tulvil üritus on ühtlasi muuseumis tegutseva Hullu Teadlase sünnipäevapidu.

Hull Teadlane tegutseb kolmandal korrusel. Teisele korrusele on ta näitusele «Pea asi: maailm õlgadel» üles seadnud aparaadi, mis suudab helidest ja soolast moodustada mustreid. Samal näitusel saab iga huviline võrrelda oma häält maailma madalaima ja kõrgeima inimhäälega.

Uudisasi on ka hiigelsuur ajumudel. Uuenenud väljapanek pakub muu hulgas erilise nutirakendusega võimalust avastada maailma elusolendite silmade läbi. Tartu ülikooli muuseumi suvehooaeg toob kaasa uusi tegevusi ja huvitavat vaatamist nii toomkirikus Toomel kui ka tähetornis ja ülikooli peahoones tegutsevas kunstimuuseumis.

Need kõik on ülikooli muuseumi koosseisus. Tähetorn on sel suvel varjutuse lummuses, teatas muuseumi kommunikatsioonispetsialist Kätlyn Metsmaa. 16. mail avatakse tähetorni näitus «Päikesevarjutuse lummuses », mis tutvustab selle loodusnähtuse tagamaid. Ülikooli kunstimuuseum kutsub aardeid avastama.

Seal on oktoobri lõpuni avatud ikooninäitus. Nii selle kui ka kunstimuuseumi püsiväljapanekuga saab maist tutvuda esmaspäeviti toimuvatel ringkäikudel.

Alates maist on avatud toomkiriku tornides asuvad vaateplatvormid. Juulist saab taas osaleda iganädalastel Toomemäe ringkäikudel ning tutvuda Toome ajaloo kihistuste, hoonete ja monumentidega.

1. mail Toomel

• 1. mail kell 12–15 on Tartu ülikooli muuseumis Toomel koostöös filmi «Supilinna salaselts» tegijatega Hullu Teadlase sünnipäev.

• Kavas on eriefektidega filmistseen, jumestuse abil superkangelaseks kehastumine, tutvumine animatsiooniga, filmitrikkide saladused jm.

• Hullu Teadlase sünnipäev avab ülikooli muuseumi

Tagasi üles