Timo Eichfuss - kaks mängu järjest Rocki resultatiivseim

Vahur Kalmre
, vanemtoimetaja
Mängus Liepajas Lauvasega tõi Timo Eichfuss Rockile parimana 22 punkti.

TÜ/Rocki ründaja Timo Eichfuss on Rocki mõlemas viimases võidumängus Balti liigas olnud oma meeskonna resultatiivseim, Liepajas Lauvase vastu tõi Eichfuss 22 punkti ning eilses mängus Ventspilsi vastu 19 punkti.

Rock on Balti liigas võitnud kolm viimast mängu, Siauliai alistati kodus 86:62, Lauvas ja Ventspils võõrsil vastavalt 85:60 ja 75:74.

Laupäevases mängus Ventspilsi vastu kaotas Rock küll avaveerandi 17:21, kuid võitis kaks järmist 24:23 ja 18:12. Viimase veerandi võitis taas Venspilsi meeskond 18:16.

Rocki peatreener Indrek Visnapuu ütles pärast mängu Läti spordiveebile, et mängu esimesed viis-kuus minutit oldi liialt passiivsed ning lubati Venstpilsil kergelt eduseis saavutada. Edasi aga hakati Visnapuu hinnangul mängima tunduvalt agressiivsemalt ning saadi sellega initsiatiiv enda kätte.

Rock tabas kahepunktiviskeid 42/26 (62%), kolmepunktiviskeid 21/6 (29%) ja vabaviskeid 11/5 (45,5%). Ventspils viskas kahepunktiviskeid 35/17 (49%), kolmepunktiviskeid 15/6 (40%) ja vabaviskeid 28/22 (79%).

Lauavõitluse võitis Rock 32:31, resultatiivseid sööte andsid Rocki mängijad 18, Ventspilsi omad vaid 8. Pallikaotusi oli Rockil 14, Ventspilsil 15, vaheltlõikeid tegid Rocki mängijad 7, Ventspils 6.

Rocki resultatiivseimad olid Eichfuss 19 punktiga, Abernethy tõi 13 ning Sokk, Allingu ja Doronin kõik 8 punkti. Täielikku statistikatabelit saab vaadata siit

Timo Eichfuss ütles Läti spordiveebile, et see oli raske võitlus esimesest minutist kuni viimase hetkeni.