Tartu Ülikooli nõukogu valis viis professorit

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Anestesioloogia ja intensiivravi korraliseks professoriks valiti Joel Starkopf.
Anestesioloogia ja intensiivravi korraliseks professoriks valiti Joel Starkopf. Foto: Sille Annuk.

30. jaanuari istungil valis Tartu Ülikooli nõukogu viis professorit. Anestesioloogia ja intensiivravi korraliseks professoriks valiti Joel Starkopf, kohtuarstiteaduse korraliseks professoriks Marika Väli, oftalmoloogia korraliseks professoriks Pait Teesalu, rahvusvaheliste suhete teooria korraliseks professoriks Eiki Berg ja Balti poliitika korraliseks professoriks Andres Kasekamp.

Joel Starkopf on sündinud 1966. aastal Tallinnas. 1991 lõpetas ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, 1997 omistati talle meditsiiniteaduste doktorikraad. Tartu Ülikoolis on Starkopf töötanud aastast 1996 nii assistendi, vanemassistendi kui ka dotsendina. Aastast 2001 on ta TÜ anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja, 2004 valiti ta TÜ arstiteaduskonna anestesioloogia ja intensiivravi professoriks.

Starkopf on käinud erialastel töölähetustel Berliini, Tampere, Turu ning Helsingi Ülikooli haiglates ning Peterburi Meditsiiniakadeemias. Viimase viie aasta jooksul on Starkopfilt ilmunud 58 teadusliku publikatsiooni. Tema peamised uurimisteemad on olnud südamelihase kaitseks rakendatavate mehhanismide ja nende kliinilise kasutamise võimaluste uurimine,
gastrointestinaalne puudulikkus intensiivravi patsientidel ja antibakteriaalsete ravimite
farmakokineetilised uurimused septilise šokiga haigetel.

Marika Väli on sündinud 1959. aastal Tartus. 1983 lõpetas ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala ning kaitses 1989 meditsiiniteaduste kandidaadi kraadi Moskva N. A. Šemaško nimelises Meditsiiniinstituudis.

Tartu Ülikoolis on Väli töötanud kohtuarstiteaduse õppetooli assistendi (1983-1986) ning TÜ patoloogilise anatoomia ja kohtuarstiteaduse instituudi kohtuarstiteaduse õppetooli vanemassistendina (1995-1998). Aastast 2002 on Väli TÜ patoloogilise anatoomia ja kohtuarstiteaduse instituudi juhataja. M. Väli peamisteks uurimisvaldkondadeks on alkoholi mõju inimorganismile ja lastevastane vägivald. Teaduslikke publikatsioone on Välil 88.

Pait Teesalu on sündinud 1965. aastal Võrus. 1991 lõpetas ta Tartu ülikooli arstiteaduskonna ravi osakonna ning läbis doktorantuuri Oulu Ülikoolis (1995-1998). Tartu Ülikooli teenistuses alustas ta vanemassistendina (1999), töötas vahepeal (1999-2000) SA TÜ Kliinikumi Silmakliinikumi juhataja ning siis TÜ oftalmoloogia dotsendina (2000-2004). 2004. aastast on Teesalu oftamoloogia professori. P. Teesalu teadustegevus käsitleb glaukoomi diagnostikat, silmahaiguste geneetikat sh katarakti riskigeene ja sarvkesta haiguste ravi uusi võimalusi tüvirakkude kasvatamistingimuste väljatöötamisega. Teaduslikke publikatsioone on 14.

Eiki Berg on sündinud 1970. aastal Tartus. 1995 lõpetas ta Tartu Ülikooli geograafia magistrantuuri. Doktoritöö kaitses ta 1999. aastal samuti Tartu Ülikoolis. Tartu Ülikoolis on Berg töötanud mõningate vahedega alates 1993. aastast. Aastast 2004 on E. Berg TÜ rahvusvaheliste suhete professor ning aastast 2006 TÜ sotsiaalteaduskonna dekaan. Bergi uurimistööd käsitlevad etnoregionaalseid liikumisi, piire ja piirialasid, kriitilist geopoliitikat, süveräänsuse teemat ja de facto riike. Teaduslikke publikatsioone on Bergil 43.

Andres Kasekamp on sündinud 1966. aastal Torontos Kanadas. 1991 lõpetas ta Toronto Ülikooli magistrantuuri. Doktorikraadi kaitses 1996. aastal Londoni Ülikoolis. Tartu Ülikoolis on Kasekamp töötanud mõningate vahedega alates 1993. aastast külalislektori, lektori ja kaasprofessorina. Aastast 2004 on A. Kasekamp TÜ politoloogia professor. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on fašism ja paremäärmuslus, Balti riikide välispoliitika ning poliitiline ajalugu. Teaduslikke publikatsioone on Kasekampil 65.

Märksõnad

Tagasi üles