R, 12.08.2022

GALERII ⟩ Isamaa tahab teha Tartust pealinna

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Isamaa tahab teha Tartust pealinna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tartu Isamaalased alustasid oma valimiskampaaniat Jőmmu pardal, pildil erakonna esinumber Tartus Tőnis Lukas.
 
Tartu Isamaalased alustasid oma valimiskampaaniat Jőmmu pardal, pildil erakonna esinumber Tartus Tőnis Lukas.  Foto: Sille Annuk

Eile lodjasõiduga aktiivse valimiskampaania algust märkinud Isamaa erakond Tartu valijaid üllatada ei saa, sest erakond ja ta ise on kogu aeg üht joont ajanud, nentis Tartu esinumber Tõnis Lukas. «Aga seekord ütleme ühemõtteliselt välja: Tartu pealinnaks!» lausus Lukas. «Sellel on selged põhjused. Tartust on vahendeid ja inimesi oluliselt lahkunud. See jutt, et riiklikke töökohti tuuakse Tallinnast välja, ei ole tõsiseltvõetav, kui arvestada, et haridusministeeriumi on vahepealsetel aastatel hoopis Tallinna tagasi kolitud.»

Lukase meelest peaks riigiinstitutsioone julgesti Tartusse tooma.

«On tähtis, et tasakaal Tallinna ja muu Eesti vahel ei kaoks,» põhjendas ta. «Tartu on koos Tallinnaga ühine pealinna telg, kus peaks olema võimekust, majanduslikke võimalusi, et seda rolli kanda. Tartust räägitakse kui vaimupealinnast, aga samal ajal teda nõrgestatakse: ülikoolidele on Tallinnas tekkinud jõuline konkurents, meediaüksused panevad Tartu toimetusi kinni – protsessid käivad Tartu ja Eesti tasakaalustatud regionaalse arengu kahjuks. See on ohtlik.»

Märksõnad
Tagasi üles