Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

GALERII ⟩ Fännid ootasid Arulas suuremat hüpet, kuid tegid eestlastele kõva lärmi

Kui turvamehed ja toitlustustöötajad olid Rally Estonia teise võistluspäeva avakatsel kohal juba hommikul kella viiest, siis esimesed pealtvaatajad saabusid kaheksa paiku. Raja äärde jõudmiseks tuli ronida küngastest üles-alla ning see mõjus varahommikul korraliku äratusena, aga kui õige koht matkatooliga oli leitud ja külm jook kõrval olemas, võis hakata ootama WRC masinaid.

Arula katset olid vaatama tulnud teiste hulgas Põlvamaalt pärit seltskond Neeme Aabrams, Rivo Kenk, Valdis Visnapuu ja Andres Orro. Neist esimene on käinud rallidel juba üle 40 aasta.

«Neeme me võtsimegi kui eksperdi kaasa,» muigas sõber Rivo Kenk. «Ühtki rallilt pole mul vahele küll jäänud nende aastate jooksul, olen umbes 10 korda vaatamas käinud Rootsis, mitu korda Hispaanias, Soomes ja Poolas» meenutas Neeme Aabrams.

Katsega lõpuni rahul polnud

Ootused olid seltskonnal positiivsed ning loodeti, et tehnika alt ei vea. «Peaasi, et Hyundai ära ei laguneks,» muigas Valdis Visnapuu.

Rallipassid valis sõpradele välja Rivo Kenk, kuid polnud oma valikuga täna hommikul veel täiesti rahul. «Enda arvates tegin suure kodutöö ära, aga lõpuks sai ikka see katse, mis sai. Vähemalt näeme poodiumit,» rääkis Kenk. Kuigi mehed ootasid ralliautodelt kõrgemat õhulendu, siis hüppeid eriti näha ei saanud ning panused seati päeva järgmistele katsetele. Täna sõidavad nemad veel Kambjasse ja Kanepisse.

Andunud rallifännid (vasakult) Andres Orro, Neeme Aabrams, Valdis Visnapuu ja Rivo Kenk Arula katsel. FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Mida tuleks publikul kaasa võtta? Fänniseltskond soovitab varuda vett, võtta kaasa vahetus- ja ujumisriided ning matkatoolid.

«Vahepeal jõuab ikka ujumas ka käia, sest kolm-neli tundi on paus,» rääkis Visnapuu.

Ummikud tulevad niikuinii

«Targem on olla pigem tund aega varem kohal kui viis minutit hiljem. Aega tuleb rallidel alati varuda, sest tekib ummikuid ja kaarti lõpuni usaldada ei saa. Vaatasime kaardi järgi, et pole väga kõndida, aga ikka läks 15 minutit. Mõnes kohas näed aga juba kaardilt ära, et mitu kilomeetrit tuleb liikuda enne, kui katsele kohale jõuad,» lisas Aabrams.

Rally Estonia korraldust kiidab ta väga ning ütles, et seda näeb iga inimene, kui palju ressurssi on MMi korraldamisele võrreldes mõne suurriigiga kulutatud.

Natuke teisest kohast raja ääres vaatasid esimest katset Janek ja Piret, kes oma perekonnanime avaldada ei soovinud. Nad on pärit Pangodist ja tulid rallit vaatama koos pojaga. «Valisime selle katse kodukoha järgi,» ütles Janek, kes on käinud rallidel 2010. aastast. Piretile oli eelmisel aastal esimene ralli ning sealt jäi pisik sisse, et tänavu kindlasti uuesti tulla. «Kogu hooaega vaatame muidu telekast, aga kui koju kätte tuleb, oleks patt ju minemata jätta,» ütles Piret. Tema sõnul on ralli võrdselt nii meeste kui naiste ala.

Oma fännikotist ei puudu neil rallipäevadel peakatted, päikesekreem ja vesi. Toidutelgid on mõlema sõnul hea lahendus nälja kustutamiseks ning sellise kuumaga ei näe nad oma moonakoti kaasa pakkimisel mõtet.

Tagasi üles
Back