Kajar Lemberi kohtuistungite hotelli kolimine läheb maksma 4500 eurot

PRIA petmises süüdistatav Tartu endine abilinnapea Kajar Lember üllitas mullu oma kriminaalasja ainetel ka raamatu. Pilt jäädvustatud mullu sügisel raamatuesitlusel.

FOTO: Margus Ansu

Esmaspäeval algab Tartu maakohtus mahukas protsess, kus PRIA petmises süüdistatakse üheksat eraisikut ja kaheksat ettevõtet. Nende hulgas on ka endine Tartu abilinnapea Kajar Lember. Et protsessil osaleb üle 40 inimese, toimuvad kaks esimest istungit V spaahotelli ja konverentsikeskuse ruumides. Istungite hotelliruumidesse kolimine läheb maksma veidi üle 4500 euro.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartu kohtute pressiesindaja Anett Kreitsman ütles, et antud kohtuasjas on esimestel istungipäevadel 18. ja 22. mail kohtusse kutsutud osalema 40 inimest: kohtunikud, istungisekretär, prokurörid, kaitsjad, süüdistatavad või nende esindajad, kannatanu esindajad, tsiviilkostjad, kolmanda isiku esindajad. «Samuti tuleb arvestada võimalike huvilistega, kes ei ole menetluse osalised, näiteks meediaväljaannete esindajad, kes on eelnevalt teatanud soovist istungi toimumist kajastada,» jätkas ta.

Kahe planeeritud kohtuistungi kolimine kohtumajast välja läheb maksma 4592 eurot, mis tasutakse Tartu maakohtu eelarvest. «Summa sisaldab lisaks ruumi rendile heli- ja videotehnikat ning heli- ja videotehnilist teenindust kohtuistungite ajal,» märkis Kreitsman.

Tagasi üles
Back