Nädalavahetusel põles mitmes kohas

Suitsuandur tuleb paigaldada magamistoa ees asuva ruumi lakke. Köögis või vannitoas võib suitsuandur aurude tõttu anda häiret ka siis, kui tulekahju pole, seega sinna pole seda mõtet panna.

FOTO: Aivar Aotäht

Nädalavahetusel sai päästeamet mitu väljakutset tulekahjule, ühel korral kutsuti päästjad ka gaasilõhna peale ning ühel korral häiret andva vingugaasianduri tõttu.

Laupäeval natuke enne keskööd teatati päästeametile, et Luunja vallas Pilka külas on majas tunda tugevat gaasilõhna. Inimesed oli tulnud majast enda ohutuse tagamiseks välja. Päästjad selgitasid, et gaasipliidi küljest oli lahti tulnud voolik, mille tõttu ruumidesse lekkis gaasi. Voolik ühendati tagasi.

Pühapäeval kella kolme paiku öösel põles Põltsamaa linnas Nurme tänaval Mitsubishi maastur, mille päästjad kustutasid. Põlengu tekkimise asjaolusid selgitab politsei.

Pühapäeval kella 12 ajal süttis Peipsiääre vallas Kuningvere külas ehitusjärgus sauna ahju metallkorstna ümbrus. Ehitustöid teinud omanik oli sooja saamiseks ahju kütte pannud, ainult korraks tuppa sööma läinud ning avastas naastes suitsu täis ruumid. Põlengu tõttu sulas katki veetoru, see kastis ümbrust ja summutas nii põlengut alguses. Päästjad kustutasid tulekahju. Põlengu põhjuseks oli ümbrust arvestamata paigaldatud suitsutoru, mille kuumusest süttisid hoone konstruktsioonid.

Ööl vastu tänast teatati, et Kastre vallas Haaslava külas annab maja katlaruumis häiret vingugaasiandur. Päästjad majas otsest vingugaasiohtu ei tuvastanud, küll aga oli katlaruumis hapnikutase väga madal ja ilmselt ei saanud katel põlemiseks piisavalt õhku. Päästetööjuhi esialgsel hinnangul võis selle põhjuseks olla liiga hermeetiliselt soojustatud katlaruum, kust õhk põlemiseks ära kulus.

Eestis on sel aastal tules elu kaotanud 40 inimest. Detsembrikuus on tulekahjudes hukkunud üheksa inimest, mis on pea neljandik hukkunute koguarvust. Külmemate ilmadega sagenevad eluhoonete tulekahjud, põhjuseks on ülekütmine, kütteseadme rike või hooletus kütmisel. Tuleb veenduda, et kütteseadmed on hooldatud ja terved, olla lahtise tulega ettevaatlik ja kontrollida, et suitsuandur oleks töökorras. Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks tuleb vajutada proovinuppu, mille järel peab kostma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel tuleb viivitamata vahetada anduri patarei ning paigaldada andur kohe lakke tagasi. Elu päästab tulekahju käest ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur. Päästeamet soovitab vanematel inimestel hoolikalt läbi mõelda, kuidas saada häire korral majast kõige kiiremini ja takistusteta välja. Päästeamet ei soovita nõrgematel ise tulekahju kustutamisega proovi teha, vaid appi kutsuda päästjad.

Tagasi üles