Foto kodupaigast võib tuua tuhandeeurose preemia

ERM kuulutab välja fotokonkursi.

FOTO: ERM

Eesti Rahva Muuseum kuulutas välja konkursi «Minu kihelkond», kuhu on oodatud fotod, mis kujutavad kihelkonnaelu nüüdisajal. Olgu pildil pidu- või argipäev, suvi või talv – peaasi, et foto kajastaks piirkonna eripära. Fotovõistluse peaauhind on 1000 eurot.

Osalema on oodatud kõik, kes kodukihelkonda kalliks peavad ja sealset elu jäädvustada soovivad. «Konkursiga loodame kasvatada kogukonnaidentiteeti ja ka nende inimeste teadlikkust oma päritolust, kes elavad linnas, kuid kelle esivanemad puhkavad kodukihelkonna kalmistul,» rääkis ERMi peaarhivaar Tiina Tael ja märkis, et konkursile võib esitada digitaalseid fotosid aastatest 2018–2020.

Fotosid saab ERMi pildisaatjate veebikeskkonda Pildiait üles laadida 1. märtsini 2020, võitjad kuulutatakse välja sama aasta 14. aprillil. Saabunud töödest saab täiendus ERMi fotokogule, parimatest ülesvõtetest tuleb ka näitus.  

Konkursiga «Minu kihelkond» tähistab Eesti Rahva Muuseum kihelkonnapiiride suurprojekti lõppemist; projekti käigus paigaldati teedele 1230 kihelkonnapiiri silti, mis märgivad 107 kihelkonna piire.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles