Foto: kola täis keldri põleng seadis ohtu mitme inimese tervise

Ühes Lääne tänava keldris puhkes laupäeval tulekahju. FOTO: Lõuna päästekeskus

Läinud laupäeval kell pool kaksteist päeval teatati häirekeskusele, et Tartus Lääne tänaval tuleb viiekorruselise maja keldrist paksu suitsu.

Päästjate saabumise ajaks oli keldrist  välja tulnud mees, kes tulekahju kustutada oli proovinud. Isik anti üle kiirabitöötajate hoole alla, kes ta haiglasse toimetasid. Veel viie suitsu sisse hinganud inimese tervist kontrolliti koha peal. Ülejäänud elanikel paluti põlengu kustutamise ja suitsu eemaldamise ajaks korteristesse jääda.

Päästjad kustutasid süttinud keldriboksi umbes ühe tunniga. Kustutustöid raskendas see, et keldris oli palju põlevmaterjali, seal hulgas mööblit ja prügi ning suuremate akende puudusel polnud võimalust ruume korralikult tuulutada. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse akulaadija rikkest.

Keldritulekahjusid on päästjatel raske kustutada, sest põlevmaterjali hoitakse seal palju, ligipääs tulekolletele on raskendatud ja temperatuurid tõusevad äärmiselt kõrgeks. Kui trepikoda on keldriga ühenduses, siis peab keldri ja trepikoja vahel olema tuletõkkeuks, et suits ja kuumus koridori ei leviks, kust inimesed peavad ohutult välja saama. Päästjad rõhutavad, et kelder on mõeldud ainult asjade hoidmiseks ning tuleohtlikku tegevust ei tohi seal samuti toimuda.

Tagasi üles
Back