Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ultrasportlane Rait Ratasepp võitis kolmanda MM-hõbeda, kuid jäi ilma oma maailmarekordist

Rait Ratasepp finišis. FOTO: Virge Ratasepp

Tartu ultrasportlane Rait Ratasepp võistles Leedus Panevėžyses  kahekordse ultratriatloni MM-il endale välja teise koha ja sai ajaga 19:58.57 kaela oma sportlaskarjääri kolmanda MM-i hõbemedali. Temast tugevam oli vaid poolakas Robert Karaś, kellest sai maailmameister ja uus maailmarekordi omanik ajaga 18:44.38. Järgmisena ootab Rataseppa ees 40-kordne ultratriatlon, mille ta korraldab vaid iseendale.

Panevėžysise MM oli Ratasepa kolmas ultravõistlus kahe ja poole kuu jooksul. Ratasepp tunnistas, et võistlus oli väga raske. «Juba ujumine oli keeruline, mis näitab, et ma ei olnud varasematest võistlustest korralikult taastunud. Seetõttu oli keeruline ka jooks. Aga täitsin endale seatud eesmärgi alistada distants alla 20 tunni ja olen sellega väga rahul,» ütles Ratasepp. 

Eestlane avaldades samal ajal tunnustust võistluse võitnud ja uue rekordi püstitanud Karaśele: «Ta on omaette klassist. Parandada minu püstitatud kahekordse ultratriatloni tippmarki (19:42.57) peaaegu tunniga, on märkimisväärne. Mul on hea meel, et sain ise kõrvalt näha, kui võimsalt uus rekord sündis.»

7,6 km ujumise aeg Panevėžyse järves oli Ratasepal 2:36.22. Veest väljudes hoidis ta 44 võistleja seas 12. positsiooni. Ratasepa keskmine kiirus oli vees 2,92 kilomeetrit tunnis. Esimesena veest välja tulnud Karaśe keskmine kiirus oli aga 4,27 ning tema ujumisdistantsi läbimise aeg 1:46.54.

Pärast vahetusala startis Ratasepp 360 km rattasõidule 11. positsioonilt. Tugev stabiilne sõit ja tagaajaja roll tõid Ratasepale kiirelt edu. Rattadistantsi 190. kilomeetriks oli ta end sõitnud juba poodiumi 3. kohale. Rattadistantsi lõpetas ta ajaga 10:14.08 (aeg sisaldab ka teist vahetusala), tema keskmine kiirus oli enam kui 35 km/h. Karaś lõpetas ratta ajaga 9:55.01.

Rattasõidul ei pääsenud ei Ratasepp ega Karaś tehnilistest viperustest. Karaś kaotas kaks minutit esirehvi vahetusega ja eestlast vedas alt halvasti fikseeritud lamp ratta küljes. Selle uuesti paigaldamine nõudis peatust. Muid peatusi mehed 360 km jooksul ei teinud. 

Ratasepp alustas jooksu tund pärast seda, kui liider oli juba jooksurajal. 10. jooksuringil möödus Ratasepp teisel kohal olnud prantslasest Arnaud Selukovist ning jätkas võistlust teiselt positsioonilt. 84,4 km jooksu läbis Ratasepp ajaga 7:06.36. Karaś ajaga 7:00.48.

Rataseppa saatsid toetustiimis Toomas Unt, Merike Järvamägi ja Britta Põldma. 

Leedu kahekordse ultratriatloni MM ja sellele eelnenud viiekordne ultratriatlon ning kahekordse ultratriatloni MK etapp olid Ratasepa jaoks treeningettevalmistuseks hooaja põhikatsumuseks, 40-kordseks ultratriatloniks, mille start on 28. septembril. Katsumusel ujub ta 152 km, sõidab rattal 7200 km ja jookseb 1688 km.

Tagasi üles
Back