Elva valla olümpiamängud keerlevad sauna ümber

Elva külade olümpiamängud teevad kummarduse eestlaste saunakultuurile. Arhiivifoto.

FOTO: Arvo Meeks

Sel laupäeval leiab aset Elva valla külade olümpia. Üritus toimub juba üheksandat korda, sel aastal on võistluse võõrustajaks Aakre küla ja võistluse teemaks «Eestlane põline saunarahvas». Elva valla külade olümpiamänge korraldavad Aakre külade selts ja Rõngu rahvamaja.

Eelmisel aastal osales võistlusel seitse küla, tänavu on oodata kümne küla esindajaid. Rõngu rahvamaja juhataja Mari-Liis Vanaisak rääkis, et võistkondades on tavaliselt kümme kuni viisteist inimest ning igal aastal on olnud ka palju pealtvaatajaid ja kaasaelajaid, mis tähendab, et laupäeval on oodata inimesi kokku umbes paarisaja ringis.

Olümpia algab ametliku registreerimisega Aakre rahvamaja sisehoovis, edasi toimub ühine rongkäik Aakre laululavale, kus süüdatakse pidulikult olümpiatuli ja loetakse võistlus avatuks. Vanaisak rääkis, et rongkäigul võib näha erinevate külade esindajaid koos lippude ja külasärkidega. Rõngu rahvamaja juhataja lisas, et halb ilm ei ole korraldajatele ega võistlejatele kunagi takistuseks olnud. «Võistlused on toimunud nii välgulöökide ja tugeva vihmaga kui ka kuuma päikesepaistega,» lausus Vanaisak. 

Võistkonnad peavad olümpial sooritama erinevaid ülesandeid, näiteks toimub heinateo võistlus, saunaviha tegemine, küladevaheline sumovõistlus ja kombineeritud laste teatevõistlus, lisaks sportlikele mõõduvõttudele peavad kõik külad ette valmistama saunateemalise taidluskava, mis kantakse ette Aakre laululaval. 

Tagasi üles