Tuhanded Lõuna-Eesti lapsed peavad suveperioodil hakkama saama vaid leiva ja saiaga

Toidupank annetusi kogumas Tartus Rebase Rimis.

FOTO: Sille Annuk/Tartu Postimees

Statistikaameti andmetel elab Lõuna-Eestis umbes 9000 suhtelises vaesuses last, kelle kõhutäis sõltub otseselt kas koolist või toidupangast. Paraku mitmes Lõuna-Eesti toidupangas ei jagu puuduse käes kannatavatele inimestele piisavalt mitmekesist toitu, sest toiduabi napib. 

Toidupanga projektijuhi Claudia Vihma sõnul napib Lõuna-Eestis annetusi, kuigi tegemist on piirkonnaga, kus suhteline vaesus on Eesti suurim ning abi on kõige rohkem vaja. «Kuigi meil on Lõuna-Eestis palju tublisid annetajaid, seisab piirkond silmitsi olukorraga, kus puuduse käes kannatavatele inimestele pole mõnikord midagi peale saia- ja leivatoodete võimalik jagada,» ütles ta.

Vihma sõnul on suvel lisaannetused eriti teretulnud, sest sel ajal ei ole lastel võimalik koolilõunat süüa ning seega jäävad paljud lapsed olulisest päevasest toidukorrast ilma. Selleks, et Lõuna-Eesti lapsed aga saaksid ka suvel mitmekesiselt toituda, vajavad kohalikud toidupangad annetustena rohkem tangaineid, tervislike maiustusi, juurvilju ning piimatooteid.

Toidupank teeb koostööd ka poekettidega, kes annetavad söögikõlblikke tooteid, mille säilivusaeg on lähenemas või mille pakendid on viga saanud. 

Eestis visatakse iga aasta ära 47 000 tonni söögikõlblikku toitu. Praegu suudab toidupank päästa sellest vaid kaks protsenti, kuid kui seda oleks kasvõi paari protsendi võrra enam, saaksid sellest vajaliku abi tuhanded inimesed.

Tagasi üles