Tartu laulupidu ja võidupüha paraad toovad kaasa liiklusmuudatused

Liikluspiirangud.

FOTO: Kristjan Teedema / Postimees/Scanpix

Saabuv laulupidu ja võidupüha paraad toovad linna liikluskorraldusse muudatusi.

2. juunil kell 8–15 suletakse liikluseks Vabaduse puiestee Uueturu tänava ja Raekoja platsi vahelises lõigus. Alates kella 15st tänava suletud lõiku laiendatakse – liikluseks suletakse Vabaduse puiestee, Uueturu ja Laia tänava vaheline lõik. See lõik jääb suletuks kuni 23. juunil kella 15ni. Laia tänava ristmik jääb avatuks, aga suletud on Magistri tänava parkla.

Alates 22. juunil kella 19st kuni 23. juunil kella 15ni lisandub varasemale tänavasulgemisele veel Vabaduse puiestee, Riia ja Uueturu tänava vaheline lõik. Seetõttu ei pääse ka turuhoone parklasse. Kaubamajapoolsed sõidurajad muudetakse kahesuunaliseks ning avatud on sisse- ja väljapääs kaubamaja parklasse. 

Ümber saab sõita marsruudil Narva mnt – Vene tn – Vabadussild.

Laulupeorongkäik kulgeb teekonnal Vabaduse puiestee – Lai –Jakobi–Kreutzwaldi–Tuglase tänav. Rongkäik algab kell 15.30 Kaarsilla juurest ja eeldatavalt jõuab lauluväljakule kella 18ks. Suurematel ristmikel juhivad liiklust reguleerijaid ja julgestajaid. Niipea kui rongkäik möödub, avatakse järjest tänavalõike alates Laiast tänavast kuni Tuglase tänavani. 

Rongkäigu ajal ei pääse sõidukid liiklema Tallinna poole. Tallinna poolt tulijatel tuleb liikuda Kreutzwaldi–Tuglase–Vaksali tänava kaudu ja sealt edasi kesklinna poole Kuperjanovi ja Pepleri tänava kaudue. Üle 15-meetristel sõidukitel palutakse liikuda Kreutzwaldi, Tuglase, Betooni, Ravila, Ilmatsalu ja Puusepa tänava kaudu. 

Linnast Tallinna poole palutakse sõita Riia tänava kaudu.

Supilinna ja sealt välja saab sõita Herne, Oa ja Emajõe tänava kaudu. Südalinna juurdepääs on Ülikooli tänavalt ja väljapääs Lossi tänava kaudu.

Linnaliinibusside liiklus on ümber suunatud Narva maantee kaudu. Bussid 6, 8 ja 22 sõidavad linnast väljuv marsruudil Võidu sild – Narva mnt – Ujula – Sauna – Kroonuaia. Buss nr 16 sõidab Raatuse - Narva mnt (paremale) – Ujula – Sauna  – Kroonuaia. Kõik bussid peatuvad Kivi ja Meltsiveski peatuses. 

Kesklinna sõidavad bussid 6, 8, 16 ja 21 Lai – Vabadussild – Narva mnt ning peatuvad Vene ja Atlantise peatuses. Bussidel jääb läbimata Vabaduse puiestee, Raeplatsi ning Palmihoone peatus Vabaduse puiesteel. Ajutine Palmihoone peatus kesklinna suunas asub Laial tänaval botaanikaaia vastas. 

Tähtverre sõitev bussiliin number 6  peatub ka Tasku keskuse ees Soola peatuses.

Rongkäigu ajal sõidab bussiliin nr 6 kella 15.30st kuni 18ni lauluväljaku parklani (Kroonuaia–Herne) – sinna on rajatud ajutine bussipeatus –  ning sealt pöördub buss Herne–Kartuli–Oa tänava kaudu linna tagasi.

Bussiliin nr 8 väljub viimast korda Turu peatusest kell 14.57, kell 16.08 enam ei välju. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles