Saba ihumaalijate telgi taga venib tihti õllejärjekorrast pikemaks

Kui hobi ja kirg palgatööga ühendada, võib teinekord juhtuda, et armastus närbub kohustuseks ja sädemest saab ükskõiksus. Anni Ansmann ja Mihkel Tammert on selle kuuli eest kõrvale põiganud.

FOTO: Kristjan Teedema

Aparaaditehase taga Kastani 48 asub üks maja. Selles majas tegutsevad jalatsivabrik Samelin ning trüki- ja paberimuuseum, aga seal asub ka tilluke Paintbari stuudio, mis on teiseks koduks selle loojatele Anni Ansmannile (29) ja Mihkel Tammertile (33).

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Paintbari tiim maalib nii näole, kehale kui ka seinale. Kõiki neid ühendab see, et maalides kasutavad nad ka helendavaid ehk UV-värve. Just seepärast on Tartu kõrgemas kunstikoolis nahadisaini õppinud ja praegu nahastuudio omaniku Ansmanni ning alles üpris hiljuti enda jaoks kunsti leidnud Tammerti töö eriline.

«See oligi tühimik, mille me avastasime. Lastele tehakse ju igasuguseid näomaalinguid, aga täiskasvanutele mitte,» rääkis Tammert. Nii hakkasid Ansmann ja Tammert mõne aasta eest turgu katsuma. Võrumaal Kikkaojal toimuv Kõu festival andis aimu, et kehamaalingute järele nõudlust jagub. «Sealt me alustasime ja Kõu on siiani meile nii kodune, sinna püüame jõuda igal aastal,» ütles Ansmann. Selle festivali dekoratsioonide valmistamine on samuti nende kanda.

Tagasi üles