ERMi osalussaali näitusele kandideerib 15 ideed

Mulluse konkursi võidunäituse «Vormitud lugu 12» avamine.

FOTO: Anu Ansu / ERM

Eesti Rahva Muuseum kutsub huvilisi valima näituseideede konkursile «Oma näitus 2019» esitatud 15 võistlustöö seast oma lemmikut. Avaliku hääletuse võitjal avaneb võimalus oma idee ERMi osalussaalis ellu viia.

«Argieluteemaline konkurss jättis osalejatele piisavalt vabad käed valimaks, millist ideed konkursile esitada ja kuidas oma igapäevaelu näituseideena esitleda. Saabunud 15 töö hulgas on ideid nii kunstnikelt, kes soovivad oma loomingut teistega jagada, ja kollektsionääridelt, kes tahavad oma kogu tutvustada, kui ka üldisemalt kultuuri puudutavaid teemasid, näiteks kogukonnast ja külaelust,» ütles konkursi korraldaja ja ERMi osalussaali produtsent Kata Maria Metsar.

Näituseideedega saab tutvuda ja oma lemmiku poolt hääletada ERMi kodulehel www.erm.ee/et/oma-naitus-19-ideed.

Hääletamine on avatud 5. maini, konkursi võitja kuulutatakse välja kolm päeva hiljem. Hääletamises osalenute vahel loositakse välja muuseumipileteid.

Võidunäitus avatakse tuleva aasta veebruaris. ERM pakub näituse teostamiseks pinda (130 ruutmeetrit) ja vajalikke tehnilisi vahendeid.

Iga-aastase näituseideede konkursiga soovib ERM pakkuda võimalust teha muuseumis näitust neil  inimestel ja gruppidel, kellel on soov oma tegemisi ja huvisid teistele näidata ja tutvustada või kutsuda enda jaoks olulisel teemal kaasa mõtlema.

Tagasi üles