iDeal kampaania

Ringristmik hakkab autojuhte tervitama lillemerega

Lilleniidu külvamine.

FOTO: Tartu linnavalitsus

Tartus Narva maanteel asuvale Vene tänava ringristmikule rajatakse lilleniit. Kolmapäeval külvati sinna aasalillede segu ning esimesed taimed peaksid õide puhkema tänavu suvel.

Lilleniidu kujundaja maastikuarhitekt Helle Väärsi ütles, et palju sõltub nüüd ilmadest. «Praegu tuleb vihma paluda. Kui lähipäevil seemned korralikult niiskust ei saa, võib nende idanemine ja ka edasine taimede kasv kidunema jääda,» sõnas ta.

Ringristmikule kujundatud looduslike sugemetega lilleniit on kujundatud õiterohkemana, kui neid looduses näha võib. Külvatud lilleseemnete segus on nii ühe- kui mitmeaastaseid taimi. Sinna kuuluvad erinevad magunad ja raudrohud, rukkililled, karikakar, metssalvei, nurmenukk jm aasalilled. Lillede sekka külvati ka väiksemakasvulisi kõrrelisi.  Ringikujuline lilleaas ääristatakse kõrgemakasvuliste kõrrelistega, mis püsivad dekoratiivsed ka talvel.  

Vastset lilleniitu hakatakse pidevalt täiendama. Nii pannakse tänavu suve lõpul sinna maha lillesibulad, mis löövad õitsele järgmisel varakevadel. Tartu uue lilleniidu täit õiteilu saab näha alles mõne aasta pärast. 

Lilleniidu rajamise eeltööd tegi linna haljastuspartner OÜ Kanepi Aiand, kes hakkab seda ka edaspidi hooldama.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles